Bijeli ostali bez bodova u Koprivnici nakon devet godina

21.06.2020.

21:30

Nogometaši Rijeke doživjeli su neugodan poraz na gostovanju kod Slaven Belupa. Momčad iz Koprivnice slavila je s minimalnih 1:0 pogotkom Mateusa u prvom dijelu utakmice. Iako su Bijeii pokušavali doći do pogotka sve njihove šanse zaustavio je Ježina.

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 1:0

Strijelci: 1:0 Mateus 29'

SLAVEN BELUPO: Ježina - Zirdum, Božić, Paracki, Goda - Bačelić-Grgić, Glavčić, Mateus, Lulić - Krstanović, Jeffren

RIJEKA: Pandur - Galović, Velkovski, Escoval - Lončar, Halilović, Lepinjica, Braut - Andrijašević, Gorgon - Čolak

Trener Bijelih Simon Rožman imao je puno problema u sastavljanju zadnje linije Rijeke uoči ogleda u Koprivnici. Zbog kartona su otpali Capan i Smolčić, dok su već od ranije ozlijeđeni Tomečak, Raspopović i Štefulj. Prvo uzbuđenje već u 5. minuti. Halilović je opalio iz daljine, Ježina odbio do Andrijaševića koji pada u kaznenom prostoru. Glavni sudac Marko Matoc pokazuje na bijelu točku, da bi nakon VAR provjere poništio svoju odluku i pokazao na udarac iz kuta.

Dojam je da Matoc nije pogriješio budući da je Ježina bio prvi na lopti u duelu s Andrijaševićem. Nakon uvodnih petnaestak minuta prijeti i domaćin. Jeffren je pucao iz daljine, ali ne pogađa okvir gola. Četiri minute kasnije svoj udarac isprobava i Glavčić, no opet neuspješno. Nakon pola sata igre Belupo stiže do prednosti. Precizna lopta Gode pronalazi Mateusa iza leđa riječke obrane koji mirno pogađa donji desni kut.

Nakon gola potpuna dominacija Bijelih. U 31' Halilović puca, ali Ježina još jednom brani. Četiri minute kasnije Escoval je u prodoru, prvi pokušaj odbija Ježina da bi u nastavku Portugalac promašio cijela vrata. U 37' Galović glavom pokušava, ali opet je na mjestu domaći čuvar mreže. Minutu kasnije Čolak sjajno upošljava Andrijaševića čiji pokušaj opet brani Ježina. U 41' Čolak puca s ruba kaznenog prostora, ali opet Ježina izlazi kao pobjednik.

U 65. minuti Rožman je napravio dvostruku izmjenu, gurnuvši u vatru Domagoja Pavičića i Momčila Raspopovića, umjesto Andrijaševića i Alexandera Gorgona. Nešto kasnije se na desnom boku otvorio prostor za Filipa Brauta, no njegovo prizemno ubacivanje presjekao je Ježina. Budući da je to bila jedina opasnost koju je Rijeka uspjela kreirati, Rožman je odlučio preuzeti maksimalni rizik. Nino Galović napustio je teren u 72. minuti, a u igru je ušao Sterling Yateke.

Rijeka je do kraja utakmice napadala iz sve snage, ostavljajući samo dvojicu stopera u obrani, a to je ostavljalo jako puno slobodnog prostora za koprivničke kontre. Doduše, kako su minute prolazile, tako su igrači Slaven Belupa sve manje razmišljali o odlasku u napad. Zapravo, pomisao na nešto takvo nije bila među njihovim prioritetima u završnici utakmice. Povrh toga, Tomislav Stipić dodatno je zacementirao svoju obranu, uvođenjem još jednog stopera, Vinka Međimorca.

Armirani beton pred kaznenim prostorom domaće momčadi predstavljao je preveliku prepreku za gostujuće napadače, kojima se u 83. minuti pridružio i Felipe Pires, zamijenivši Stjepana Lončara. Bolje rečeno, Rijeka u prvom dijelu nije uspjela realizirati svoje prilike, a u nastavku je polomila zube na varijanti koja se u nogometu kolokvijalno naziva bunker.