Bijeli petardom protiv Intera na samo četiri boda iza Dinama

08.05.2018.

21:55

Nogometaši Rijeke uvjerljivom su pobjedom protiv Intera došli na samo četiri boda zaostatka za Dinamom dva kola prije kraja prvenstva. Raspucana i razigrana Rijeka s pet je golova na najbolji mogući način čestitala Armadi 31. rođendan.

RIJEKA - INTER ZAPREŠIĆ 5:1

Strijelci: 1:0 Gorgon 2', 2:0 Acosty 39', 3:0 Puljić 60', 4:0 Zuta 72', 5:0 Kvržić 78', 5:1 Blažević 89'

RIJEKA: Sluga - Zuta, Župarić, Punčec, Raspopović - Grahovac, Bradarić - Gorgon (od 71' Čolak), Pavičić (od 75' Božinov), Acosty (od 66' Kvržić) - Puljić

INTER ZAPREŠIĆ: Mrmić - Mamić, Prenga, Komorski, Bosec - Šarić, Mazalović, Postonjski (od 70' Obeng) - Rak, Vukčević (od 77' Blažević) - Rešetar (od 64' Šlogar)

Gledatelja: 5115

Nogometaši Rijeke, nakon poraza na gostovanju kod Lokomotive, na Rujevici su u 34. kolu dočekali zaprešićki Inter. Iako je Matjaž Kek najavljivao mogućnost promjena u sastavu, jedina izmjena bila je ulazak Puljića u vrh napada, umjesto Čolaka koji je ostao na klupi. Odmah u drugoj minuti Bijeli dolaze do vodstva. Bosec je pogriješio prilikom vraćanja lopte vrataru, to koristi Gorgon koji rutinirano pogađa ispod Mrmića. U 25' prilika i na drugoj strani. Rak se izborio za prostor na rubu kaznenog prostora, ciljao suprotni kut, no njegov udarac ne pogađa okvir gola.

U 39' novi pogodak Rijeke. Pavičić je fantastično primio loptu na desnoj strani, odmah proslijedio do usamljenog Acostyja koji s pet metara pogađa iznad Mrmića. U nastavku prvi prijete gosti. Vukčević je odapeo s dvadeset metara, ali njegov udarac Sluga odbija u korner. U 60' i treći pogodak Bijelih. Acosty je s lijeve strane povratnom loptom pronašao Puljića, koji s desetak metara neometano pogađa donji desni kut.

Deset minuta kasnije nova majstorija Zute. Precizan šut iz slobodnog udarca preskače živi zid i završava u lijevim rašljama za oduševljenje na Rujevici. U 78' i peti put se trese mreža gostiju. Božinov je izbacio dvojicu igrača, našao natrčalog Kvržića koji silovito zakucava loptu u mrežu. Do kraja susreta Inter dolazi do počasnog pogotka. Ubačaj iz kuta pronalazi glavu Prenge, čiji udarac na crti potvrđuje Blažević. Prekrasna i vesela večer na Rujevici i dolazak Rijeke na samo četiri boda iza Dinama.