Bijeli pobijedili Inter

24.11.2012.

22:31

Autor: Korado Vujnović

Svladali su Riječani Inter s 2:1 i nakon više od dvije godine zasjeli na drugo mjesto prvenstvene tablice. Uspjeli su bijeli do nova tri boda doći isključivo htijenjem i borbenošću u utakmici u kojoj su pokazali malo nogometnog umijeća.

Do 18' nije bilo uzbuđenja. Tada je Benko (na slici) proigrao Mujanovića koji postiže pogodak. Drugi pomoćnik Hrvoje Menđušič opravdano diže zastavicu zbog zaleđa domaćeg igrača. Trener bijelih Elvis Scoria je kao oparen skočio s klupe, udario nogom bočicu s vodom, a glavni sudac Mario Zebec ga udaljava na tribine. U 24' minuti dvije je velike prilike propušta Brezovec. Izašao je sam pred gostujućeg vratara Santinija koji brani njegov udarac. Lopta se ponovno odbija Brezovcu, koji ponovno puca, a Santini je još jednom uspješniji.

Dvije minute kasnije gosti dolaze do vodstva. Oršić je povukao loptu od centra igrališta. Nitko od domaćih igrača nije ga pokušao zaustaviti. Pucao je Oršić s dvadesetak metara, lopta je na putu dirala Kneževića i odsjela u lijevom Lisjakovom kutu. Tri minute kasnije nakon gužve u gostujućem kaznenom prostoru, Kreilach se našao sam pred Santinijem, no gostujući vratar padom u noge sprječava pogodak.

Slijedi 15-ak minuta rastrgane i nervozne igre s obje strane čemu je doprinio i sudac Zebec koji je svojim lošim prosudbama dolijevao ulje na vatru. U posljednjim sekundama prvoga dijela Benko nakon ubačaja Gabrića atraktivno škaricama s 11 metara puca preko gola.

Scoria u svalčionici ostavlja Gabrića i u nastavak ulazi s Mutombom. Nakon samo tri minute Cesarec nakon ubačaja Brezovca glavom s desetak metara puca iznad gola. U 68' bijeli dolaze do izjednačenja. Mujanović je pucao s dvadesetak metara iskosa s dsne strane, Santini kratko odbio, natrčao je Benko i pored  braniča gostiju Hercega pogodio mrežu. U 75' ponovno je opasan Benko. Ubacio je Neretljak, a Benko glavom pucao potred gola.

Minutu kasnije Riječani dolaze do vodstva. Nakon greške Čelikovića, Cesarec je produžio loptu do Benka koji pogađa s ruba kaznenog prostora. Mogli su gosti u sudačkoj nadoknadi doći do boda. Nakon udarca iz kuta ubacio je Oršić, a vratar Santini, neometan s nekoliko metara promašio loptu glavom.

Riječani u slijedećem kolu gostuju na Poljudu. Jadranski derbi dočekat će na drugom mjestu na prvenstvenoj tablici, s bodom prednsoti ispred Hajduka.

Elvis Scoria, trener HNK Rijeke: Cijeli smo tjedan gledali i proučavali Inter. Igraju specifičan nogomet u sustavu 4-4-2 u kojem se Šarić pretvara u trećeg napadača. Znali smo da će u sredini povremeno imati igrača ili dva više što im omogućava taj sustav. Tako je i bilo. Prvo poluvrijeme smo odigrali izjednačeno, imali smo i mi svoje prilike. Gol koji smo primila malo je i nesretan. Kad lopta tako dira nekoga na putu do gola, onda tu ima i malo sreće za protivnika. U drugom smo dijelu ubrzali igru. Željom i htijenjem postigli smo dva gola. Imali smo puno internih problem apred ovu utakmicu. Kreilach je večeras igrao s temperaturom 38. Od srijede pije antibiotike. Knežević je malo trenirao kroz tjedan, ima natečenu tetivu. Mierzejewski još nije potpuno spreman. Petorica igrača su pred kraj tražila zamjenu. S takvim problemima i uz ovako kvalitetnog protivnika možemo biti presretni što smo velikom željom i uz pomoć navijača uzeli bodove. Isključenje? Udario sam nogom bočicu. Ne znam tko ju je tamo stavio. Po pravilima to je ispravno isključenje. Žao mi je što se to dogodilo, ali eto.

Borimir Perković, trener Intera: Čestitam Elvisu i Rijeci na pobjedi. Odigrali smo dva različita poluvremena. U prvom smo radili sve što smo se dogovorili. Imali smo posjed lopte i iz tog posjeda očekivali smo dvije ili tri situacije za gol. Tako je i bilo, postigli smo pogodak. U svemu tome nismo uspjeli u drugom dijelu. Rijeka nam nije dozvolila. Igrali su bolje i bili agresivniji. Žao mi je što smo izgubili jer smo bili dobri. Zaslužili smo bod, a nismo ga uzeli zbog naše dvije individualne pogreške.