Bijeli preokretom slavili u Jadranskom derbiju

05.11.2016.

16:53

Nogometaši Rijeke u 15. kolu prve hrvatske nogometne lige na Rujevici su u 129. Jadranskom derbiju slavili s 2:1. Gosti su poveli u 60. minuti preko Futacsa, da bi Bijeli golovima Josipa Eleza preokrenuli susret i uoči reprezentativne pauze ponovno otišli na najmanje šest bodova ispred Dinama.

RIJEKA - HAJDUK 2:1 Strijelci: 0:1 Futacs 60’, 1:1 Elez 65’, 2.1 Elez 75’ RIJEKA: Prskalo - Zuta, Elez, Mitrović, Ristovski - Bradarić, Mišić - Vešović (od 88’ Čanađija), Andrijašević, Gorgon - Gavranović (od 78’ Maleš) HAJDUK: Kalinić - Tudor, Šimić, Ćosić, Memolla - Savvas, Kožulj, Jefferson - Erceg (od 60’ Said), Hamza (od 75’ Bašić) - Futacs (od 65’ Ohandza) Gledatelja: 5508

Izveo je u 129. Jadranskom derbiju trener Rijeke Matjaž Kek najjači mogući sastav koji je slavio i u prošlom kolu, na gostovanju kod Lokomotive. Od samog početka Riječani su pritisnuli goste iz Splita. U 5. minuti ogromna prilika za Bijele. Andrijašević je sjajno gurnuo Gavranovića samog prema vratima Hajduka, koji prosljeđuje do Vešovića, ali Kalinić fantastično brani. U 6’ pokušava i GavranovićKalinić siguran.

U 17’ prva opasna prilika Hajduka. Jefferson je pokušao s ruba šesnaesterca, završilo je pored gola. U 22’ Vešović probija desnu stranu, nalazi Andrijaševića samog na povratnoj lopti, koji pogađa gredu. U 24’ puca VešovićKalinić skreće u korner.

U 35’, nakon sjajne akcije Bijelih, Bradarić izlazi sam pred Kalinića, ali umjesto udarca pokušava pronaći Gorgona koji ne stiže do lopte. U 42’ s ruba šesnaesterca pokušava Andrijašević, no lopta završava pored lijeve vratnice. Do kraja prvoga dijela pokušao je još i Mišić, ali visoko iznad gola. Rijeka potpuno dominira susretom, a Hajduk je praktički bez ozbiljnije prilike u prvih 45 minuta.

Odmah u prvoj minuti nastavka Futacs puca iz daljine, Prskalo siguran. U 53’ Hamza puca, ali bezopasno za gol Rijeke. U 60’ Hajduk dolazi do vodstva. Futacs je pobjegao Elezu, izašao sam pred Prskala te zabio za 0:1. U 65’ Bijeli se vraćaju u utakmicu. Nakon kornera, lopta na rubu šesnaesterca dolazi do Josipa Eleza koji uz pomoć bloka vara Kalinića i poravnava rezultat. U 71’ Vešović puca s desne strane, Kalinić uz malo problema ipak brani. U 75’ minuti preokret Bijelih.

Mišić je brzo izveo korner prema Ristovskom koji pronalazi glavu Eleza. Stoper Rijeke mirno je pospremio loptu u donji lijevi kut Kalinićevih vrata. Dvije minute kasnije Ohandza je promiješao obranu Rijeke, ali Prskalo sjajno brani. U 91’ Bijeli su dugo kombinirali na lijevom boku, da bi Andrijašević na kraju pucao, ali Kalinić brani. Do kraja susreta Rijeka je kontrolirala posjed i utakmicu mirno privela kraju za nova tri boda i odlazak na reprezentativnu pauzu s najmanje šest bodova više od Dinama.