Bijeli preokretom u nastavku svladali Domžale; Kulušić dvostruki strijelac

11.02.2017.

17:41

Autor: Korado Vujnović

Nakon blijedih riječkih prvih 45 minuta, gosti su vodili s 2:0. U drugom poluvremenu daleko bolju igru okrunili su s tri pogotaka. Riječkoj se publici dva gola predstavilo najnovijej pojačanje, Ante Kulušić.

RIJEKA - DOMŽALE (0:2) 3:2

Strijelci: 0:1 Majer 11’; 0:2 Franjić 34’; 1:2 Kulušić 54’; 2:2 Gavranović 60’; 3:2 Kukušić 90’+2

RIJEKA: Prskalo (od 51’ Sluga) - Ristovski (od 46’ Martić), Elez, Šofranac (od 46’ Kulušić), Zuta (od 46’ Matei) - Maleš (od 46’ Čanađija), Mišić  - Vešović, Andrijašević (od 69’ Ajayi), Črnic (od 46’ Gavranović) - Gorgon

DOMŽALE: Golubović - Širok, Dobrovočjc, Blažić (od 79’ Žužek), Balkovec (od 59’ Brachi) - Husmani (od 59’ Matjašić) - Franjić (od 59 Žinko), Majer (od 21’ Huč; od 73’ Repas), Amedej (od 59’ Firer), Volarić Od 59’ Batrović) - Bratanović (od 55’ Ožbolt)

Da će to biti neuobičajeno poluvrijeme, na kakvo navijači Rijeke ove sezone nisu navikli, naznačili su gosti već u 3’. Nakon ubačaja iz kuta, Blažić je očešao loptu glavom, njegov udarac prolazi tik uz vratnicu. U 7’ uzvraćaju Riječani. Dupli pas na desnoj strani odigrali su Vešović i Ristovski, makednoski reprezentativac u svom je stilu probio desnu stranu i povratnom loptom lijepo asistirao za Andrijaševića, Udarac najbiljeg igrača HNL-a  protekle jeseni s 15-tak metara, Golubović brani. U 11’ trećeplasirana momčad slovenske prve lige je povela. Elez je na 30-tak metara od svog gola asistirao Majeru. Gostujući veznjak imao je otvoren put prema golu, izašao je sam ispred Prskala te rutinirano poslao loptu u mrežu. Samo dvije minute kasnije još jedna loša reakcija bijele obrane nakon prekida. Ubacio je Balkovec, netko u buketu igrača dirao loptu koja odlazi pokraj gola. U 18’ Andrijašević krade loptu gostujućoj obran i gura je usamljenom Vešoviću. Požrtvovni Golubović padom u noge sačuvao je svoja vrata. Uslijedio je period prividne domaće dominacije, bez prigoda i osmišljenih akcija. A onda su opet na scenu stupili gosti. Još je jednom riječka obrana zaspala, ovaj put nakon ubačaja Balkoveca iz slobodnog udarca. Franjić je bio brži od Prskala te glavom, s nekoliko metara, pogodio za uvećanje vodstva svoje momčadi. Minutu kasnije pokušao je Andrijašević  iz gužve, njegov udarac s pet metara završio je u gustom obrambenom bloku. Tri minute prije odmora Prskalo je spašavao svoju mrežu. Nakon ubačaja s desne strane Amedej je opalio iz prve s 12-tak metara, a riječki vratar krajnjim naporom skrenuo loptu van okvira gola. U posljednjim sekundama prvoga dijela Šofranac je bio blizu pogotka. Nakon udarca iz kuta, glavom je s nekoliko metara pogodio vratnicu.

U nastavak je Matjaž Kek ušao s pet promjena u sastavu te uz neke izmjene pozicija. Zutino mjesto zauzeo je Vešović, a njegovo Matei. Riječkoj se publici, a bilo je oko dvije tisuće gledatelja, po prvi put predstavio i Ante Kulušić, koji je u drugom dijelu zaigrao u paru s Elezom. I to se predstavio u sjajnom svjetlu. I odmah je to bila druga slika na travnjaku. Iako, opet su prvi zaprijetili gosti.  Bratanović je primio loptu u riječkom kaznenom prostoru, prevario Vešovića te snažnim udarcem s desetak metara pogdio gredu. Minutu kasnije Gavranović je u stopostotnoj prigodi. Mišić jej podvalio loptu između dvojice protivničkih braniča, Gavranović izbjegao zaleđe izašao sam ispred Golubovića, koji još jednom izlazi kao pobjednik u dvoboju s riječkim napadačima. No četiri minute kasnije i on je bio nemoćan. Iz slobodnog udarca ubacio je Matei, a Kulušić iz gužve s dva metra loptu ugurao u mrežu. Ljepšu premijeru najnovije pojačanje Bijelih nije moglo zamisliti. Već u slijedećoj minuti mogli su Riječani i do izjednačenja. Gavranović je asistirao Gorgonu, koji s 18 metara puca preko goa. No uspjelo im je to pet minuta kasnije. S desne je strane ubacio Martić, Gavranović poletio zrakom i s nekoliko ketara glavom pogodio za izjednačenje. U 66’ čudesna obrana Golubovića. Veći je dio posla napravio Gorgon, probio desnu stranu, prevario dvojicu protivničkih braniča te povratnom loptom pronašao usamljenog Andrijaševića. Njegov udarac s desetak metara vratar Domžala sjajno brani.

Nakon 20-tak minuta igre, u kojima su Bijeli bili bolja momčad, ali bez prigoda, uzbuđenja u samoj završnici. U 87’ Firer je iz slobodnog udarca pucao preko živog zida, Sluga je izvadio loptu iz samog kuta. Minutu prije kraja Ajayija je u sjajnu prigodu gurnuo Mišić, no njegov udarac s 15-tak metara, iz dobre pozicije, Golubović brani. U sudačkoj nadoknadi Kekova momčad dolazi do pobjede. Brzu kontru povukaop je Elez, na rubu protivničkog kaznenog prostora uposlio Mateija čiji pokušaj gostujuća obrana izbacuje u udarac iz kuta. Ubacio je Mišić, loptu glavom na visinu druge vratnice prenio Elez, a Kulušić je s desetak metara zakucao pod gredu za premijeru iz snova.