19:04 / 06.02.2021.

Bijeli preokretom u završnih 20 minuta došli do pobjede protiv Lokomotive

Nogometaši Rijeke izveli su pravo malo čudo u Kranjčevićevoj. Bijeli su se nakon zaostatka od 2:0 uspjeli u završnih 20 minuta vratiti i s tri pogotka odnijeli tri boda protiv Lokomotive. Strijelci za Rijeku bili su Murić dvaput s bijele točke te Kulenović u sudačkoj nadoknadi.

LOKOMOTIVA - RIJEKA 2:3

Strijelci: 1:0 Kallaku 11', 2:0 Pivarić 56' (11m), 2:1 Murić 70' (11m), 2:2 Murić 90' (11m), 2:3 Kulenović 90+3'

LOKOMOTIVA: Santini - Pivarić, Papadopoulos, Lešković, Cipetić - Cokaj, Petrak (od 72' Osmanković), Đira (od 65' Čeliković) - Kallaku (od 72' Marin), Hadžić (od 72' Šimić), Aliyu (od 83' Marković)

RIJEKA: Nevistić - Smolčić (od 46' Štefulj), Galović, Capan - Jurišić (od 46' Pavičić), Čerin, Mudražija (od 62' Kulenović), Arsenić (od 62' Braut) - Menalo, Yateke, Murić

Nogometaši Rijeke nakon VAR cirkusa protiv Šibenika gostovali su kod Lokomotive u Kranjčevićevoj. Trener Bijelih Simon Rožman izvan zapisnika ostavio je Andrijaševića, Lončara i Tomečaka koji su odigrali gotovo sve minute u ovom proljetnom dijelu sezone pa su dobili poštedu. Od prve minute tako su krenuli Jurišić, Yateke i Mudražija. Nakon uvodnih desetak minuta odmjeravanja snaga, domaćin iz prvog udarca stiže do prednosti. Cokaj je glavom s druge vratnice vratio u peterac gdje Kallaku iz blizine neometan pogađa pored Nevistića.

Tri minute kasnije s trideset metara svoj udarac okušava Cipetić, ali na sreću Bijelih lopta odsjeda na gredi. U 20' najbolja prilika Rijeke u prvom dijelu. Murić je oštro ubacio u pet metara gdje Yateke ne uspijeva pogoditi okvir gola. Do kraja poluvremena samo su Lokosi prijetili. Najraspoloženiji bio je Aliyu koji je u nekoliko navrata opasno pucao, no nije uspio pogoditi prema okviru gola.

Nastavak je donio pravu ludnicu u Kranjčevićevoj. Već nakon pet minuta Capan neobjašnjivo kratko glavom vraća loptu prema vrataru, ali Hadžić lošim udarcem na kažnjava Bijele. U 56' zato nije bilo oprosta. Arsenić je prekratko vratio prema Nevistiću, Kallaku prvi stiže do lopte, a riječki čuvar mreže radi prekršaj za kazneni udarac. Siguran s bijele točke bio je Pivarić.

Nakon toga činilo se kako će Lokomotiva utakmicu mirno privesti kraju, no dva brzinska žuta kartona Cipetića sve kompliciraju. Drugi žuti karton stiže nakon prekršaja u kaznenom prostoru nad Menalom, a siguran izvođač je Murić. Do sudačke nadoknade Bijeli su opasno prijetili preko Pavičića i Yatekea, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja. Poravnanje zato stiže u 90. minuti. Kulenović je prevario Osmankovića, a branič domaćih radi prekršaj za najstrožu kaznu.

Drugi put večeras siguran s bijele točke bio je Murić. Potpuni preokret stiže tri minute kasnije. Nakon gužve u kaznenom prostoru Lokomotive lopta stiže do Kulenovića koji s petnaestak metara silovitim udarcem pogađa za čudesni preokret i konačnih 2:3.