18:00 / 29.11.2016.

Bijeli sjajnim prvim dijelom ostvarili plasman u polufinale Kupa

Nogometaši Rijeke pobjedom protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj s 3:1 plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa. Bijeli su pitanje pobjednika riješili već u prvih 45 minuta kada su mrežu Zagorca pogađali Maleš, Ristovski i Gorgon iz kaznenog udarca.

Iako se posljednjih dana nagađalo kako će Matjaž Kek u četvrtfinalnoj utakmici Hrvatskog kupa protiv Lokomotive odmarati dio momčadi za predstojeći derbi protiv Dinama, to se nije dogodilo. Trener Bijelih na teren Kranjčevićeve poslao je najjači mogući sastav, sa samo jednom promjenom u odnosu na subotnji ligaški dvoboj protiv Cibalije. Umjesto načetog Martića, na desnu stranu vratio se Vešović, koji je odradio kaznu zbog tri žuta kartona. Po teškom i grbavom terenu u prvih dvadesetak minuta nismo vidjeli puno nogometa, sve se svodilo na borbu na sredini terena.

LOKOMOTIVA - RIJEKA 1:3 Strijelci: 0:1 Maleš 21', 0:2 Ristovski 38', 0:3 Gorgon 41' (11m), 1:3 Maleš 79' (AG) LOKOMOTIVA: Zagorac - Rožman, Kolinger, Rrahmani, Kolinger - Capan (od 63' Čorić), Halilović, Ivanušec, Majer (od 45' Cekici), Grezda - Doležal (od 45' Antunović) RIJEKA: Prskalo - Zuta, Mitrović, Elez, Ristovski - Maleš, Bradarić - Vešović (od 68' Martić), Mišić, Matei (od 44' Čanađija) - Gorgon (od 73' Handžić)

I onda iz prve prave prilike na utakmici, Rijeka je došla do vodstva. Mišić je ubacio s desne strane, Rožman na prvoj stativi glavom izbija samo do natrčalog Maleša. On s ruba šesnaesterca neobranjivo pogađa mrežu Zagorca koji je ostao ukopan na sredini gola. Minutu kasnije prva šansa i za Lokomotivu. Capan je potegnuo iz daljine, Prskalo vršcima prstiju izbija u korner. Upravo iz tog kornera dogodila se najveća prilika za domaćina. Majer je ubacio, a Grezda nakon gužve glavom pogađa gredu. U nastavku akcije Kolingerov udarac na crti blokira Gorgon. U 28’ Vešović iz daljine puca malo iznad grede.

Kraj prvoga dijela donio je i rješenje susreta. U 38’ upornost Ristovskog se isplatila. Rrahmani, u pokušaju da ispuca loptu, pogađa Makedonca koji se sjurio prema Zagorcu i sjajnim udarcem zakucao loptu pod gredu za podebljanje riječkog vodstva. Dvije minute poslije jedanesterac za Bijele. Bradarić je preciznom loptom pronašao Mateija kojega ruši Zagorac. Odgovornost preuzima Gorgon i s bijele točke mirno pogađa za veliku prednost Rijeke nakon prvih 45 minuta.

U nastavku nismo gledali puno dobrog nogometa. Bijeli su kontrolirali utakmicu i bez puno stresa i potrošnje "odradili" drugo poluvrijeme. U 51’ Lokomotiva prijeti preko Cekicija koji je pokušao s dvadesetak metara, bezopasno po gol Prskala. Minutu kasnije pravovremena lopta Čanađije prema Vešoviću, čiji udarac zaustavlja Zagorac. Sredinom nastavka novi pokušaj Čanađije. Ovoga puta je odlučio sam pucati, vratar domaćih nije imao problema.

U mirnom ritmu pod kontrolom Rijeke, Lokomotiva je ipak uspjela stići do počasnog pogotka. U 79’ minuti, nakon kornera, Cekici puca s ruba kaznenog prostora, lopta pogađa Maleša i završava iza leđa nemoćnog Prskala. Do kraja susreta mogli su Riječani doći i do četvrtog pogotka. Kolinger prekratko vraća Zagorcu, lopta dolazi do Martića čiji pokušaj u zadnji čas blokira Rožman. Rijeka se ovom pobjedom plasirala u polufinale Hrvatskog kupa te dobrom igrom, pogotovo u prvih 45 minuta, najavila da spremno čeka subotu i veliki derbi s Dinamom na Maksimiru.