Bijeli slavljem u Koprivnici došli na korak do naslova prvaka

17.05.2017.

19:57

Nogometaši Rijeke pobijedili su u Koprivnici i došli na korak od naslova prvaka. Bijeli su protiv Slaven Belupa slavili golovima Andrijaševića i Gavranovića te dva kola prije kraja sačuvali pet bodova prednosti ispred Dinama. U nedjelju Rijeka pobjedom protiv Cibalije može postati prvak Hrvatske!

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 0:2 Strijelci: 0:1 Andrijašević 13’, 0:2 Gavranović 41’ SLAVEN BELUPO: Marković - Melnjak (od 63’ Barić), Jovičić (od 69’ Aliti), Burić, Purić - Bouadla, Christensen (od 74’ Bogojević), Katić, Musa - Ivanovski, Heber. RIJEKA: Prskalo - Zuta, Župarić, Elez, Ristovski - Mišić, Bradarić - Bezjak, Andrijašević,  Vešović (od 75’ Čanađija) - Gavranović (od 57’ Maleš)Gledatelja: 2751.

U presudnu utakmicu u borbi za naslov prvaka trener Bijelih Matjaž Kek izveo je isti sastav koji je prije nekoliko dana slavio protiv Hajduka. Jedina promjena je povratak Franka Andrijaševića, što je značilo da je na klupi za pričuve završio Mate Maleš.

Oprezan početak s obje strane, da bi Rijeka iz prve prave šanse došla do vodstva. Zuta je s lijeve strane preciznim centaršutom na drugoj vratnici pronašao usamljenog Vešovića, koji prsima spušta Andrijaševiću, a on iz okreta desnom nogom pogađa mrežu Markovića. U 17’ odgovara domaćin.

Heber sjajno puca s ruba kaznenog prostora, ali još boljom paradom Prskalo spašava brzi povratak Slavena. U 32’ ponovno su opasni domaćini. Bouadla iz slobodnog udarca s desne strane puca izravno prema golu, ali Prskalo je spreman. U 39’ sjajan prodor Ristovskog, na čiji ubačaj zamalo kasni Bezjak.

Dvije minute kasnije Bijeli povećavaju svoje vodstvo. Duga lopta na koju loše reagira Melnjak dolazi do Vešovića čiji udarac, koji je već išao u mrežu, uklizavanjem potvrđuje Gavranović. Odmah u idućem napadu dobro puca Bouadla, ali ponovno je na mjestu Prskalo. Prvi dio nije bio bogat prilikama, Rijeka je došla do dva jako važna pogotka.

Drugi dio započeo je slično kao i prvih 45 minuta. Rijeka je stala čvrsto iza lopte i vrebala bilo kakvu pogrešku Slavena kako bi u potpunosti riješila susret. Bijeli su zatvorili sredinu terena, dok je Slaven pokušavao s dugim loptama, koje je bez poteškoća rješavala riječka obrana.

Prvi kakav-takav udarac u drugome dijelu vidjeli smo u 60. minuti kada iz velike daljine pokušava Heber, ali puca visoko preko gola. U 67’ prvi puta prijeti Rijeka. Brza akcija u kojoj je Vešović povratnom loptom pronašao Bezjaka, koji iz dobre situacije puca jako loše. U 71’ duga lopta pronalazi Ivanovskog, koji iz okreta puca pored desne vratnice.

Do kraja susreta Slaven je pokušao doći barem do počasnog pogotka, ali riječka obrana bila je sigurna. Rijeka je tako, s vrijedna tri boda u Koprivnici, došla na koračić od naslova prvaka. Bijeli će u nedjelju, ukoliko pobijede Cibaliju, kolo prije kraja osvojiti svoj prvi povijesni naslov prvaka Hrvatske!