15:48 / 04.02.2017.

Autor: Korado Vujnović

Bijeli svladali Djurgardens, u finalu protiv Jabloneca

U nesadržajnoj utakmici je strijelac jedinog pogotka, nakon lijepe akcije, bio Andrijašević u 22. minuti. Riječani će za prvo mjesto na ovogodišnjem izdanju Atlantic cupa u utorak igrati proitv češkog Jabloneca.

RIJEKA - DJURGARDENS IF 1:0 (1:0)

Strijelac: Andrijašević 22’

RIJEKA: Prskalo - Ristovski, Elez, Šofranac, Zuta - Bradarić, Mišić - Vešović (od79’ Čanađija), Andrijašević (od 67’ Gavranović), Črnic (od 67’ Matei) - Gorgon (od 90’ Matić)

DJURGARDENS IF: Isaksson - Larsson (od 71’ Hansson), Michel, Gunnarsson, Kack (od 71’ Kone) - Walker, Berntsen (od 46’ Augustinsson), Sabovic (od 71’ Zindoga), El Kabir (od 71’ Mayambela) - Eriksson, Jawo (od 46’ Ceesay)

Napravio je Matjaž Kek dvije kadrovske promjene u odnosu na ogled protiv Aarhusa. Umjesto Maleša, u veznom redu, u paru s Bradarićem, zaigrao je Mišić. Gavranović je ostao na klupi, u vrh napada Kek je pogurnuo Gorgona, a na lijevoj strani susret je započeo Črnic. Prva prijetnja u 13’. Ubacio je s desne strane Ristovski, protivnička obrana na trenutak rasčistila, na odbijenu loptu natrčao je Mišić i s 20-ak metara snažno opalio tik uz vratnicu. A onda su u 22’ Bijeli poveli nakon brze i precizne, tipične riječke akcije. Mišić je između dvojice švedskih braniča uposlio uobičajeno napasnog Ristovskog koji je na rubu kaznenog prostora izbjegao zaleđe. Ušao je makedonski reprezentativac iskosa s desne strane u kazneni prostor, posalo loptu pararelno s crtom peterca za natrčalog Andrijaševića, koji s pet metara pogađa mrežu pokraj izigrane i nemoćne protivničke obrane.

Pet minuta kasnije došli su Šveđani po prvi put nadomak riječkoga kaznenog prostora. Bradarić je izgubio loptu na svojoj polovici, Sabovic je pronašao Berntsena, koji puca s ruba šesnaesterca ravno u Prskala. Nakon podužeg perioda igre bez zanimljivih zbivanja, u 40’ dobra akcija Kacka i Bernstena, ujedno i najbolje što su Šveđani odigrali tijekom cijelog susreta. Bernsten iz izgledne pozicije s desetak metara puca pokraj gola. I bilo je to sve za prvih 45 minuta u kojima su Riječani bili bolja i zrelija momčad.

Nastavak Djurgardens otvara hrabrije i prema naprijed ambicioznije, ali bez konkretnog učinka, pa prvi prijete Bijeli. U 49’ gađao je Andrijašević s 20-ak metara sam lijevi kut protivničkoga gola, no bivši švedski reprezentativni vratar brani njegov pokušaj. Četiri minute kasnije opasan je Gorgon s nekoliko metara iz gotovo mrtvog kuta, Isaksson još jednom spašava svoju mrežu. Uslijedio je period utakmice u kojem su Šveđani pomaknuli težište igre na riječku polovicu, no nisu uspjeli stvoriti nijednu prigodu vrijednu spomena.

U nesadržajnom nogometnom nadmetanju na sredini terena, u 72’ natruhe uzbuđenja. Pucao je Gorgon iz slobodnog udarca s 30-ak metara tik uz vratnicu. U 79’ još jedan prekid na trenutak razbija monotoniju. Matei iz slobodnog udarca s 25 metara puca preko živog zida, ali i pokraj gola. Mogli su Šveđani u 86’ ni krivi ni dužni do izjednačenja. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, u prazno je otišao Prskalo, no Augustinsson sa sedam metara glavom puca preko gola.

Unatoč relativno skromnom izdanju, upisali su Bijeli i drugu pobjedu te se plasirali u finale Atlantic cupa. Tamo ih u utorak u 17:30 sati očekuje češki Jablonec.