Bijeli u Kranju protiv Triglava odigrali neriješeno 1:1

24.06.2017.

19:53

Nogometaši Rijeke u drugoj su pripremnoj utakmici uoči nove sezone protiv Triglava iz Kranja odigrali neriješeno 1:1. Bijeli su poveli već u 7. minuti pogotkom Hebera, da bi domaćin izjednačio u nastavku golom Bojića. Zbog ozljeda nisu nastupali Gorgon i Gomelt.

TRIGLAV KRANJ - RIJEKA 1:1

Strijelci: 0:1 Heber 7', 1:1 Bojić 63'

RIJEKA: Sluga (od 45' Prskalo) - Ristovski (od 45' Martić), Župarić (od 45' Šofranac), Punčec (od 45' Elez), Zuta (od 60' Čeliković) - Maleš (od 45' Mišić), Bradarić (od 60' Đoković) - Vešović (od 45' Črnic), Gavranović (od 45' Čanađija), Matei (od 45' Ajayi) - Heber (od 60' Šantek)

U drugi pripremni susret uoči početka nove sezone trener Bijelih Matjaž Kek izveo je prilično sličan sastav onome koji je prije tri dana slavio protiv Rabotničkog. U zadnjoj liniji Punčec je zamijenio Eleza, dok je umjesto Gorgona poziciju polušpice zaigrao Mario Gavranović.

Prije početka drugoga dijela na centru igrališta upriličena je mala svečanost u kojoj su čelnici općine Kranj kapetanu Rijeke Andreju Prskalu i treneru Matjažu Keku uručili darove povodom osvajanja naslova prvaka Hrvatske.

Rijeka je povela iz prve prave prilike na utakmici. Nakon akcije Mateija i Gavranovića lopta dolazi usamljenom Heberu koji s lijeve strane precizno pogađa gornji lijevi kut za svoj drugi pogodak na ovim pripremama. Domaćin nije puno toga napravio u igri prema naprijed pa smo do kraja prvoga dijela vidjeli još samo dvije šanse Rijeke.

Prvo je u 30. minuti Matei ispremiješao cijelu obranu Triglava ali njegov udarac je preslab pa slovenski vratar lako to brani. Posljednja šansa u prvih 45 minuta pripala je Heberu čiji udarac nije bio pretjerano opasan.

Nastavak nije donio previše uzbuđenja. U 53' puca Črnic ali domaći vratar brani da bi najbolji šansu za Rijeku u drugome dijelu imao Martić čiji dalekometni udarac odsjeda na gredi. U 63' Triglav dolazi do izjednačenja. Nakon udarca iz kuta najviši u skoku je Momir Bojić koji glavom zakucava loptu u mrežu Prskala. Bijeli su mogli do pobjede u posljednjoj minuti no udarac Ayajijev udarac glavom završava pored gola.