Bijeli uvjerljivo svladali Bjelovar; Župarić večeras stiže na Rujevicu

19.01.2017.

16:55

Autor: Korado Vujnović

Prvi ovogodišnji prirpoemni ogled odradila je momčad Matjaža Keka u skladu s očekivanjima. Unatoč vidno nakupljenom umoru uvjerljivo je s 5:1 svladan trećeligaš Bjelovar. dario Župarić na Rujevicu će doći večeras, za sutr azakazan liječnički pregled i potpis ugovora.

RIJEKA - BJELOVAR 5:1 (3:1)

STRIJELCI: 1:0 Gavranović 6’; 1:1 Tominac 30’; 2:1 Gorgon 37’; 3:1 Vešović 44’; 4:1 Ajayi 63’; 5:1 Ajayi 79’

RIJEKA 1. pol: Nevistić - Martić, Šofranac, Elez, Žuta - Bradarić, Čeliković - Vešović, Gorgon, Črnic - Gavranović
RIJEKA 2.pol: Nevistić - Totić, Ayodeji, Mulac, Ristovski - Matić, Maleš, Lepinjica - Turčin, Kovačević, Ajayi

BJELOVAR: Junuzović (od 46’ Fanton) - Vinicius (od 46’ Jaković), Pušić (od 46’ Kuhar), Hajdarović (od 88’ Kunštek), Orač (od 57’ Majandžić) - Jakšić (od 77’ Šotola), Šiprak (od 57’ Kos), Kolar (od 80’ Makopek-Pušec), Tominac - Ivančić (od 46’ Nikolić), Rajić (od 70’ Šepoval)

U prvom ovogodišnjem pripremnom ogledu poštedio je Matjaž Kek reprezentativni trojac Andrijašević, Prskalo i Mišić, a zbog ozljeda nisu zaigrali Matei, Sluga te Čanađija. U prvom dijelu, unatoč nakupljenom umoru, do izražaja je došla velika razlika u kvaliteti pa su poveli Riječani već u šestoj minuti. Sjajna lopta Gorgona za Gavranovića koji izlazi sam pred Junuzovića, zaobilazi ga i s nekoliko metara loptu posprema u mrežu. Veliku prigodu propustio je dvije minute kasnije Čeliković. Nakon povratne lopte Vešovića, mladi je veznjak s desetak metara neometan pucao preko gola. Uslijedila je uspavanka, a gosti su izjednačili u 30’. Polukontru je povukao Rajić, na lijevoj strani pronašao Tominca, koji s 16 metara iskosa pogađa donji lijevi kut. U 37’ Bijeli ponovo vode. Črnic je ubacio iz kuta, a Gorgon bio najviši u skoku i s osam metara glavom pogodio pokraj nespretnog Junuzovića. Minutu prije odmora još jedan pogodak. Duga lopta Gavranovića za Vešovića, koji vara svog čuvara i s ruba kaznenog prostora pogađa sam gornji lijevi kut.

U nastavku poslao je Kek na travnjak novih deset igrača, iz prvog dijela u igri je ostao samo Nevistić. Prvu dobru priliku propušta Matić u 52’, s ruba kaznenog prostora pucao je snažno tik iznad vratnice. Nakon sušnog perioda bez prigoda, u 63’ novi pogodak. Sjajna asistencija Kovačevića petom za Ajayija, koji s desetak metara iskosa s lijeve strane pogađa suprotni kut. Bio je Nigerijac u velikoj prigodi i sedam minuta kasnije, nakon što je prevario protivničkog braniča, s nekoliko je  metara neometan pucao pokraj gola. U 79’ zaključio je Ajayi rezultatski poluvrijeme koje se igralo na jedan gol svojim drugomim pogotkom, spretno, iz gužve s par metara zatresao je mrežu. U 87’ jedina prigoda gostiju u nastavku, s desetak je metara Jaković pucao preko gola. U posljednjoj minuti umalo je Ajayi bio i asistent. Sjurio se lijevom stranom i ubacio, natrčao Turčin i pucao s dva metra, no uspio je njegov pokušaj sretno i spretno obraniti Fanton. Očekivano uvjerljiva pobjeda Bijelih uz vidljiv umor. Period je ovo proprema u kojem se radi po dvostrukom dnevnom programu. Slijedeći pripremni ogled na rasporedu je već u subotu, na Rujevicu dolazi slovenski drugoligaš Triglav.

Tijekom večeri na Rujevici očekuju Darija Župarića. Svi detalji su dogovoreni, tijekom sutrašnjeg dana obavit će 24-godišnji središnji branič liječnički pregled i potpisati ugovor, a sve bi trebalo biti zgotovljeno popodnevnim predstavljanjem javnosti.