Bijeli uvjerljivo svladali Triglav

21.01.2017.

15:55

Autor: Korado Vujnović

Vodeća momčad slovenske druge lige, Triglav, nije bio dostojan protivnik. Unatoč nakupljenom umoru u jeku prve faze priprema, Bijeli su razliku u kvaliteti potvrdili s četiri pogotka i nekoliko sjajnih prigoda.

RIJEKA - TRIGLAV 4:0 (1:0) Strijelci: 1:0 Andrijašević 24’; 2:0 Črnic 69’; 3:0 Kovačević 73’; 4:0 Turčin 80’. RIJEKA: Prskalo (od 58’ Nevistić) - Ristovski (od 58’ Martć), Šofranac (od 58’ Čeliković), Elez (od 46’ Župarić), Zuta (od 58’ Totić) - Mišić (od 46’ Bradarić), Maleš (od 58’ Matić) - Vešović (od 58’ Črnic), Andrijašević (od 46’ Ajayi), Gorgon (od 63’ Turčin) - Gavranović (od 63’ Kovačević). TRIGLAV: Džafić (od 63’ Gromilič) - Kuhar (od 46’ Česen Arh), Suljević (od 55’ Janjič), Bojić, Šmit (od 73’ Kryeziu) - Udovič (od 55’ Gajić) - Križaj (od 73’ Kopač), Stokuća (od 46’ Bukara), Krcić (od 73’ Ovsenek), Robnik (od 73’ Zec) - Mlakar (od 63’ Ahačić).

Izveo je Matjaž Kek, u drugom ovozimskom pripremnom ogledu, protiv vodeće momčadi slovenske druge lige najjači sastav. Nedostajali su ozlijeđeni Sluga, Čanađija i Matei, dok je Bradarić zaigrao u drugom dijelu. Krenuli su Bijeli s pritiskom od prve minute. Nakon prijetnje Šofranca u 4’, poslije ubačaja iz kuta i udarca s nekoliko metara pokraj gola, četiri minute kasnije lijep potez Mišića.  S 20-ak metara iz slobodnog udarca prebacio je riječki veznjak živi zid, Džafić odbija iz samoga gornjeg desnog kuta. U 18’ tečna akcija Mišića, Andrijaševića i Gavranovića koju švicarski reprezentativac završava udarcem preko gola.

U 24’ krasan potez Andrijaševića za potvrdu sjajne fome ove sezone. Nakon ubačaja iz kuta i loše reakcije gostujuće obrane, najbolji igrač HNL-a s osam metara škaricama loptu posprema u mrežu. Nastavila se dominacija Kekove momčadi, no do odmora tek dvije prave prigode. U 39’ odlično je s lijeve strane ubacio Zuta, Gavranović s par metara loptu glavom šalje tik uz vratnicu. Minutu prije kraja prvog dijela na Vešovićev ubačaj natrčao je Gorgon, ali i njegov pokušaj glavom završava pokraj gola. Gosti bez prijetnje u prvom dijelu, orijentirani na razbijanje protivničkih napada i očuvanje vlastite mreže.

U nastavku ista slika na terenu, inicijativa Bijelih, ali bez prigoda sve do 58’. Gavranović se oslobodio čuvara i s desetak metara, iz okreta, snažnim udarcem pogodio gredu. Pet minuta kasnije desnu je stranu orobio Črnic i ubacio, Matić opalio s ruba kaznenog prostora, a Džafić sjajno obranio. U 69’ još jedan lijep pogodak. Dubinskom loptom pronašao je Ajayi Črnica, koji precizno, pokraj nemoćnog Džafića, pogađa sam gornji lijevi kut. Minutu kasnije Ajayi iskosa s desne strane iz blizine pogađa gredu.

U završnici u strijelce su se upisali i mladi Turčin te Kovačević. U 73’ Bradarić je izbijenu loptu vratio u protivnički kazneni prostor, Ajayi proslijedio za Kovačevića kojem nije bilo teško s dva metra pospremiti je u mrežu. U 80’  spretan potez Turčina, iz okreta iskosa s desne strane gađao je suprotni kut. Gromilič je dirao loptu, no od vratnice se odbila u mrežu.

U drugih 45 minuta petstotinjak gledatelja po prvi je put u bijelom dresu imalo prigodu vidjeti Župarića. Skromni i prema naprijed neambiciozni gosti nisu mu pružili prigodu za potvrdu njegovih vrijednosti. Odigrali su Riječani još jedan pripremni ogled u svom stilu, svladali su protivnika rezultatski uvjerljivo, bez poteškoća. Sljedeća pripremna utakmica na rasporedu je u četvrtak, dan prije polaska za Portugal, a protivnik je slovenski prvoligaš Celje.