Bijeli uvjerljivom izvedbom u nastavku svladali Rudeš

01.10.2017.

20:31

Nogometaši Rijeke s uvjerljivih 5:1 slavili su na gostovanju kod Rudeša u sklopu 11. kola domaćeg prvenstva. Bijeli su na krilima sjajnog Simona Sluge preživjeli prvo poluvrijeme, da bi u nastavku na golovima Gavranovića i Hebera riješili pitanje pobjednika.

RUDEŠ - RIJEKA 1:5

Strijelci: 0:1 Mišić 8’, 1:1 Budimir 28’, 1:2 Gavranović 48', 1:3 Heber 53', 1:4 Heber 60', 1:5 Gavranović 88'

RUDEŠ: Picak -  Borevković, Mesarić, Barbarić, Glauder - Muić, Segado - Turčin (od 69' Havojić), Kamenar (od 60' Fazli), Lulić (od 69' Entrena) - Budimir

RIJEKA: Sluga - Zuta, Elez (od 70' Mavrias), Župarić, Vešović - Bradarić, Mišić - Heber, Puljić (od 52' Pavičić), Acosty (od 66' Črnic) - Gavranović

U posljednju utakmicu prije dvotjedne reprezentativne pauze trener Bijelih Matjaž Kek izveo je gotovo identičan sastav koji je prije samo nekoliko dana zaigrao na San Siru. Umjesto Pavičića od prve minute krenuo je Maxwell Acosty, dok je svoje mjesto u vrhu napada ponovno zauzeo Mario Gavranović. Odmah u prvoj minuti velika prilika za domaćina. Brza akcija Budimira za Kamenara koji izlazi sam ispred Sluge, ali riječki vratar sjajno brani.

U 5’ ponovno je opasan Kamenar, no njegov udarac obrana Rijeke odbija u korner. Tri minute kasnije Bijeli dolaze do vodstva. Zuta je na lijevoj strani napravio višak, povratnom loptom pronašao natrčalog Mišića koji silovitim udarcem neobranjivo pogađa gol Rudeša za ranu prednost Rijeke. U 16’ Lulić prolazi Bradarića, no puca slabo pa Sluga nema problema. U 28’ Mišić gubi loptu na sredini terena, Budimir povlači kontru i od Elezove noge neugodno puca ali Sluga skreće u korner. Iz tog kornera Rudeš dolazi do izjednačenja.

Ubačaj Lulića pogađa glavu Barbarića koji na prvoj vratnici pronalazi Budimira, a napadač domaćina pored dvojice riječkih igrača zabija za poravnanje rezultata u Kranjčevićevoj. U 37’ prijeti Lulić, no još jednom sjajno brani Sluga. U nastavku akcije glavom puca Barbarić, Sluga još jednom spašava. Minutu kasnije iz daljine pokušava Bradarić, ali od bloka lopta odlazi pored desne vratnice. Sadržajno prvo poluvrijeme u kojem Rijeka samo zahvaljujući Slugi ima neriješen ishod.

U nastavku Rijeka odmah iz prve šanse dolazi ponovno do prednosti. Precizna lopta Mišića izbacuje Gavranovića samog pred Picka, a napadač Bijelih rutinski posprema loptu iza leđa domaćeg vratara. Da je u drugom dijelu na teren izašla puno ozbiljnija Rijeka vidjelo se u 53. minuti kada Bijeli povećavaju svoje vodstvo. Brza akcija Zute i Bradarića koji sjajno upošljava Hebera, a Brazilac odmjerenim udarcem pogađa tik uz vratnicu za svoj sedmi pogodak u zadnjih pet kola.

U 60' novi pogodak Rijeke. Acosty je visokom loptom uposlio Vešovića koji s desne strane oštrim centaršutom pronalazi natrčalog Hebera koji zabija svoj drugi pogodak večeras. U 73' prvi puta u nastavku prijete i domaćini. Brza akcija po desnoj strani završava udarcem Fazlija kojeg brani Sluga. Do kraja dvoboja uspjeli su Bijeli doći i do petog pogotka. Duga lopta pronalazi Gavranovića koji kroz noge Picka pogađa za visoku pobjedu Rijeke uoči reprezentativne stanke koja slijedi.