Četvrta pobjeda Škrljeva u prvenstvu, Nik Slavica postigao 32 koša

03.02.2020.

11:55

Autor: Vladimir Jurić

U utakmici koja "život znači", košarkaši Adria Oil Škrljeva pobijedili su Sonik Puntamiku 68:60 i tako došli do četvrte pobjede u prvenstvu. Bilo je to "simultanka" Nika Slavice koji je postigao 32 koša.

Prvih deset minuta u znaku je Sonik Puntamike koja, osim početnog vodstva domaćina 1:0, cijelu četvrtinu ima vodstvo, a u 8' i plus sedam (17:9). Važnost utakmice "skratila" je ruke igračima Škrljeva koji su imali dosta promašaja. Ipak, da se na mini-odmor ne ode vodstvom gostiju pobrinuo se Nik Slavica koji sa sirenom pogađa tricu, odnosno svoj osmi koš za rezultat 18:18. Kod gostiju pet je igrača postizalo koševe, a najviše, njih pet, Petar Marić.

Zadrani imaju prednost i tijekom druge četvrtine, a najviše plus šest (26:20) u 17'. Najbolji igrač utakmice Slavica, na isteku dvadesete minute, pola sekunde prije isteka vremena, postiže svoj devetnaesti koš te koristi dodatno slobodno bacanje za plus četiri Zelenih (32:28). Marić je kod gostiju postigao deset koševa, dok se uz njega još šest igrača Sonik Puntamike upisalo u strijelce.

Na početku drugog dijela publika je vidjela koševe u nizu Antonia Bobana, Ivana Batura Mark Dorrisa za tri te Slavice za dva, i domaćin u 24' ima plus devet (41:32). Minutu kasnije, i plus deset. Domaćin je u nastavku lišen usluga Robertsona i Vrkića koji su prosjedili na klupi zbog četiri osobne pogreške, dobivene još u drugoj četvrtini, pa su gosti koševima, ponajprije Šime Špralje, došli na minus četiri (46:42), da bi Vrkić sa sirenom povisio na 50:42 na isteku 30. minute.

Posljednjih deset minuta počelo je u znaku trica na obje strane. Gosti s tri trice na isteku 34' dolaze na zaostatak od minus tri (55:52). No, domaćin se ne predaje, pa u nastavku ima stalnu prednost od pet do sedam koševa. Minutu i 18 sekundi prije kraja Robertson preko Špralje postiže koš i dobiva dodatno slobodno bacanje koje koristi za plus osam (64:56). Kapetan gostiju Dino Palčić pogađa tricu za minus pet, no domaćin nije ispustio prednost. Uz Slavicu, Roberston je postigao devet koševa, dok se veteran Špralja kod gostiju zaustavio na 17.