18:30 / 04.02.2015.

Autor: Ivan Dorian Molnar

Ekshibicija za publiku: Primorje „torpediralo“ Zvezdu

Vaterpolisti Primorja nastavili su trijumfalnu plovidbu Regionalnom ligom. Iako nisu prenijeli maksimalan broj bodova (remi u Kragujevcu prije 10-ak dana), Riječani se zahvaljujući granitnoj obrani i raznovrsnosti u napadačkom „arsenalu“ imaju za pravo nadati da će na vrhu novoformirane skupine za prvaka preskočiti Jug. Dubrovčani su im sljedeći protivnici...

Crvena zvezda  u sastavu u kojem je stigla u Rijeku bila je nedorastao protivnik. Posebno kada su s druge strane bili iznimno raspoloženi ponajbolji svjetski vaterpolisti - Sukno, Muslim, Garcia...Primorjaši su  susret od početka shvatili iznimno ozbiljno, što je na kraju gostima donijelo rezultatsku katastrofu! Trener Ivan Asić nakon bolesti se vratio na klupu Riječana i vidio što sve njegova momčad može – na obje strane bazena.

Triglav regionalna liga, skupina za prvaka – 15. kolo: PRIMORJE EB – CRVENA ZVEZDA 18:3 (5:0, 5:0, 6:2, 2:1). Rijeka, Bazen Kantrida. Gledatelja: 400. Suci: Miroslav Vlašić i Zoran Tomić (oba Zagreb). PRIMORJE EB: Lazović (7 obrana), Burić 2, Radu, Krapić 2, Peroš 1, Sukno 7, Muslim 1, Petrović 2, Mudražija 1, Rakovac, Vrlić, Garcia 2, Buljubašić. CRVENA ZVEZDA: Draksimović, Jovanović, Kolašinac, Tankosić 1, Tomašević, Eškert, Bijelić 1, Trišić, Dimitrijević, Njegovan 1, Šormaz, Obradović, Tanović, Jović. Igrač više: Primorje 7/8, Crvena zvezda 0/4. Peterci: Primorje 1/1, Crvena zvezda -.

Bazen Kantrida pohodilo je oko 400 gledatelja, koji su u prvoj četvrtini gledali potpunu dominaciju Primorja nad Crvenom zvezdom. Gosti su u pomlađenom sastavu, bez srpskih reprezentativaca -vratara Šefika, braće Rašović, Ranđelovića i Drašovića stigli u Rijeku, a u prvom poluvremenu sjajni vratar Primorja Dejan Lazović zaključao je svoja vrata. 10:0 nakon 16 minuta igre – je li moglo bolje?

„Torpediranje“ vrata Beograđana u prvih osam minuta započeo je Damir Burić pogotkom s igračem više. Odlično su Primorjaši koristili brojčani višak, sa savršenih četiri od četiri u prvoj dionici! Lijepom asistencijom Garcia je potom poslužio Petrovića, a zatim se i sam upisao u strijelce za 3:0 sredinom četvrtine. Da bi Riječani otišli s velikih pet pogodaka prednosti na prvi mini predah pobrinuli su se najprije Sandro Sukno dalekometnim i preciznim udarcem, a zatim i kapetan Ivan Krapić golom s centarske pozicije nakon lijepog proigravanja Duje Peroša.

Ekshibicija se nastavila i u drugoj dionici. Domaća publika mogla je uživati u lijepim asistencijama Muslima, inspiriranim dalekometnim golovima Sukna, kontrama Garcije... Primorjaši su mlađahnim gostima održali pravu malu školu vaterpola!

U drugom poluvremenu tražio se odgovor na dva pitanja: s koliko će lopti u mreži gosti napustiti bazen na Kantridi i hoće li Primorje primiti pogodak? Nastavak kanonade dao je nagovijestiti Sukno u prvom napadu treće četvrtine. Sjajni Dubrovčanin u zadnjoj je sekundi napada iskosa iz teške pozicije fenomenalnim lobom svladao Draksimovića i zaslužio gromoglasan pljesak publike – bio je to pogodak za 11:0! A onda je Veljko Tankosić u sljedećoj akciji gostiju matirao Lazovića za prvi pogodak Beograđana, da bi nakon Petrovićevog pogotka za Primorje uspio domaću mrežu zatresti i Đorđe Bijelić za 12:2.

Nastavio je Sandro Sukno sa svojim repertoarom udaraca i golova (najefikasniji sa sedam pogodaka), pridružili su mu se Krapić i Petrović, a Peroš nakon dvije asistencije u prvom poluvremenu upisao se i u strijelce. Pogodak je postigao i mladi Nino Mudražija. Potpuno zasluženo! Kao i pobjeda Primorja. Uvertira za predstojeći „dvomeč“ s Jugom odrađena je na najbolji mogući način.