20:47 / 10.09.2013.

Autor: Ivan Dorian Molnar

Nogometaši Rijeke svladali su Grobničan rezultatom 3:2 u prijateljskoj utakmici odigranoj na Mavrincima. Domaćine je u vodstvo doveo Sobotinčić u sedmoj minuti, ali Riječani su preokrenuli rezultat pogocima Krstanovića, Kramarića i povratnika Cesarca. Konačan rezultat postavio je Ivan Sertić u 76. minuti.

GROBNIČAN - RIJEKA 2:3 (1:2)

Strijelci: 1:0 Sobotinčić 7', 1:1 Krstanović 13', 1:2 Kramarić 15', 1:3 Cesarec 56', 2:3 Sertić 76'

GROBNIČAN: Ciani, Gašpert, Jukić, Nenadić, Vukelić, Glavaš, Perić, Cianci, Grbac, Sobotinčić, Avgustinović. Još su igrali: Vidić, Miculinić, Zakarija, Filipović, Mujdžić, Miškulin, Sertić.

RIJEKA: Mance – Boras, Knežević, Mitrović, Bertoša – Mujanović, Pušić, Pokrivač, Sharbini – Krstanović, Kramarić. Još su igrali: Ajayi, Maleš, Kvržić, Tomečak, Cesarec, Brezovec.

Nešto više od 700 gledatelja na Mavrincima prije početka utakmice velikim je pljeskom pozdravilo nogometaše Rijeke, čestitavši im na sjajnom uspjehu i plasmanu u Europsku ligu. Susret Grobničana i Rijeke odigran je u prijateljskom tonu, a publika je svaki dobar potez ispratila ovacijama i pljeskom.

Vidjeli su gledatelji vrlo dobar nogomet odmah na samom početku. U sedmoj minuti lijepo su kombinirali Cianci i Sobotinčić, a potonji je snažnim udarcem pogodio gornji kut Manceove mreže za vodstvo Grobničana.

Međutim, samo šest minuta kasnije izjednačila je Rijeka preko Krstanovića, kojega je lijepo proigrao debitant Andrej Kramarić. Podigao je bivši igrač Lokomotive i Dinama publiku na Mavrincima na noge dvije minute kasnije, kada je fantastičnim udarcem s 20 metara matirao Maura Cianija, pogodivši suprotni kut domaće mreže. Minimalnim vodstvom Rijeke otišlo se na odmor.

U nastavku je nakon gotovo četiri i pol mjeseca i teške ozljede prvi put na teren istrčao Danijel Cesarec, koji je ubrzo podsjetio na „stare dane“. Lijepom loptom proigrao ga je još jedan debitant u bijelom dresu, Domagoj Pušić, a Cesarec je u situaciji „jedan na jedan“ bio neumoljiv i povisio na 3:1 u 56. minuti.

Uveo je Matjaž Kek u igru još jednog povratnika nakon ozljede, Josipa Brezovca, a priliku je dobio i Nigerijac Ajayi, koji je bio vrlo opasan na lijevoj strani. Probio je Ajayi u 60. proigrati Cesarca, ali njegov udarac završio je u bloku.

Rijeka je očekivano držala loptu više u svojim nogama i nije puno dopuštala ambicioznim trećeligašima. Ipak, momčad Gorana Gajzlera uspjela je smanjiti na 3:2 u 76. minuti, preko najboljeg strijelca Treće HNL Zapad prošle sezone, Ivana Sertića, koji je pokraj Bertoše uspio provući jednu loptu i prevariti Mancea.

Završilo je 3:2 za Rijeku, koja se nakon reprezentativne stanke okreće novim izazovima u prvenstvu. Ove nedjelje momčad Matjaža Keka gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa.