20:09 / 18.06.2013.

Autor: Korado Vujnović

FOTO Rijeka - Stupnik 4:0

U susretu bez puno prigoda do izražaja je došla očita razlika u kvaliteti.

Odigrali su nogometaši Rijeke na minipripremama u Gorskom kotaru i prvi ovosezonski pripremni ogled. Gost igrališta na Gmajni bio je trećeligaš Stupnik. Momčad u punom natjecateljskom ritmu, ove su nedjelje igrali finale županijskog kupa.

Suprotstavio je Kek ekipi iz zagreačkog predgrađa dvije momčadi. Susret je otvorio s Vargićem na golu, Boras, Lešković, Marić i Škarabot u zadnjoj liniji, Mujanović, Zlomislić, Močinić i Jugović u sredini te Čulina i Pilčić u napadu. Upravo je ovaj posljednji bio i strijelac jedinog pogotka u prvom dijelu. Ubacio je s lijeve strane Čulina, a Pilčić se na petercu naklonio i glavom pogodio mrežu. Bilo je to sve vrijedno spomena u prvih 45 minuta. Unatoč umoru, trenirali su Riječani naporno i jutros, i poluvremenu bez prigoda, bila je vidljiva razlika u kvaliteti. Nisu gosti niti jednom došli u priliku zaprijetiti Vargiću.

U drugom dijelu puno kadrovskih promjena. U 4-2-3-1 formaciji zadnju su liniju činili Tomečak, Knežević, Pokrivač i Škarabot. Ispred njih dva zadnja vezna Maleš i Brezovec, trojica ofenzivnih u sredini Kvržić, Alispahić i Sharbini te Benko u špici. U igri na jedan gol bijeli su razliku u kvaliteti naplatili u 63'. S lijeve je strane ubacio Sharbini,a  Benko nogom s nekoliko metara prevario vratara. Jedinu prigodu imali su Zagrepčani u 78' Izašao je Mijović sam ispred Raspora, riječki je vratar sjajnom intervencijom spasio siguran pogodak. U protunapadu bijeli dolaze do trećeg pogotka.  S 18 metara pucao je Sharbini, lopta je na putu do gola nekoga dirala i prevarila protivničkog vratara. U 90' konačnih 4:0. Nakon udarca iz kuta, Škarabot izbijenu loptu vraća u kazneni prostor gdje je najspretniji bio Pokrivač.

Pružio je Kek prigodu svim raspoloživim igračima, dvadesetak minuta dobili su Tadić i Ajayi. Zbog ozlijede u igru nije ulazio Bertoša. Momčad boravak u Gorskom kotaru završava sutra. U petak odlaze na Kranjsku goru gdje ih u subotu očekuje novi pripremni ogled. Snage će odmjeriti s ljubljanskom Olimpijom.