Golijada na Rujevici; četiri pogotka Turčina

09.11.2016.

19:48

Autor: Korado Vujnović

U uvjerljivoj 9:1 pobjedi, u većim dijelom neravnopravnoj pripremnoj utakmici nad četvrtoligašem Grobničanom, četiri pogotka postigao je mladi Turčin, po dva su dodali Matei i Handžić te jedan Andrijašević.

RIJEKA - GROBNIČAN 9:1 (5:0)

Strijelci: 1:0 Matei 17’; 2:0 Handžić 20’; 3:0 Matei 21’; 4:0 Andrijašević 25’; 5:0  Handžić 33’; 6:0 Turčin 58’; 6:1 Prtenjača 67’; 7:1 Turčin 73’; 8:1 Turčin 86’; 9:1 Turčin 89’

RIJEKA: Sluga, Martić (od 51’ Ivančević), Ikić (od 51’ Mulac), Elez (od 30’ Čeliković), Ajayi (pd 51’ Modrić) - Maleš (od 51’ Lepinjica), Čanađija (od 51’ Šantek) - Gorgon (od 30’ Turčin), Andrijašević (od 30’ Mišić), Matei (od 51’ Rilov) - Handžić (od 46’ Iličić)

GROBNIČAN: Vladić (od 59’ Peruško) - Golić (od 62’ Matković), Vukelić, Miculinić, Jovanović - Furijan, Poropat, Čaval (od 46’ Iskra), Conjar, Linić (od 46’ Fućak) - Prtenjača

Odigrali su nogometaši Rijeke prvu od dvije planirane utakmice za vrijeme prvenstvene stanke. Nije četvrtoligaš Grobničan bio protivnik na osnovu kojeg bi se mogli izvlačiti zaključci. No Matjaž Kek zasigurno je dobio odgovore koje je tražio, prvenstvemo na pitanja vezana uz igrače koji su ove sezone malo ili nimalo nastupali, a uoči nastavka prvenstva i utakmice u Koprivnici u kojoj neće moći računati na Ristovskog, Mišića, a možda i ozlijeđenog Gavranovića.  Nakon nekoliko uvodnih pokušaja Andrijaševića, i Handžića, Bijeli su poveli u 17’. Lijepu akciju Martića i Andrijaševića s desetak je metara pogotkom okrunio Matei. Samo tri minute kasnije novi pogodak. Sve je napravio Andrijašević, povratnom loptom pronašao Handžića kojem nije bilo teško s osam metara popgoditi mrežu. Minutu kasnije još je jednom strijelac Matei. Pogodio je Rumunj s 15-tak metara iskosa s lijeve strane suprotni kut. U 25’ u strijelce se upisao i Andrijašević. Ubacio jej Gorgon, Handžić smirio loptu i pogurnuo je za Andrijaševića koji je neometan s nekoliko metara šalje u gol. Seriju pogodaka u prvom dijelu zaključio je Handžić. Preciznu dubinsku loptu poslao je Mišić, Handžić sam izašao pred Vladića te je špicom pokraj njega poslao u sam kut. Grobničan je svoju jedinu prigodu za pogodak u prvom dijelu propustio u u 41’. Nakon ubačaja iz kuta Conjar s nekoliko metara puca, Sluga brani.

Već u  51’ napravio je Kek brojne izmjene. Na travnjak je poslao juniore potpomognute Mišićemm te Slugom na golu. Došao jej tako Grobničan do malo zraka te već u 54’ opasno priprijetio. S lijeve je strane ubacio Jovanović, a Conjar s desetak metara atraktivno pucao iz voleja. No ravno u Slugu. Pokazala je u nastavku i riječka mladost smisao za nogomet i lijepo izrađene akcije. U 58’ Šantek na desnoj strani izbacuje Turčina koji s 15-tak metara pogađa suprotni kut za šesti riječki pogodak. Ušla je tada utakmica u mirne vode, za razliku os prvog dijela uspostavio je Grobničan ravnotežu. I uskoro došao do pogotka. U 67’ Conjar je s desetak metara pogodio vratnicu, pritrčao je Prtenjača i s dva-tri metra je poslao u mrežu. Četiri minute kasnije svoj drugi pogodak postiže Turčin. Rilov je oteo loptu obrani Grobničana na 20-tak metara od njihovog gola, u dobru situaciju gurnuo Turčina koji s ruba kaznenog prostora preciznim prizemnim udarcem pogađa donji lijevi kut. Osovina Rilov - Turčin iznjedrila je i osmi pogodak u 86’. Još je jednom Rilov bio asistent, a Turčin pokraj istrčalog Peruška postigao hat-trick. No nije tu Turčin stao. Nakon asistencije Iličića u 89’, utrčao je na prvu vratnicu i s nekoliko metara pokraj protivničkog vratara postavio konačnih 9:1.

Slijedeći pripremni ogled Bijeli će njavjerojatnije odigrati u utorak. Gost Rujevice bi trebao biti trećeligaš Krk.