20:37 / 26.06.2020.

Gorica iskoristila pogreške i Rijeci nanijela treći poraz ove sezone

Nogometaši Rijeke i četvrtu utakmicu zaredom ne znaju za pobjedu. Bijeli su na Rujevici treći put ove sezone izgubili od Gorice s 2:1, te time snizili svoje šanse da do kraja prvenstva dođu do drugog mjesta. Već u srijedu Rijeci slijedi gostovanje kod Osijeka.

RIJEKA - GORICA 1:2

Strijelci: 0:1 Lovrić 12' (11m), 0:2 Ndiaye 79', 1:2 Pires 84'

RIJEKA: Pandur - Smolčić, Escoval, Velkovski (od 65' Murić), Tomečak (od 57' Raspopović) - Lončar, Lepinjica (od 57' Pavičić), Capan, Andrijašević - Yateke (od 46' Pires), Čolak

GORICA: Kahlina - Krizmanić, Jovičić, Steenvoorden, Muhammed - Kalik, Špikić (od 46' Dvorneković), Suk - Lovrić (od 82' Mudrinski), Ndiaye, Hamad (od 68' Babec)

Trener Bijelih Simon Rožman ponovno je na raspolaganju imao Smolčića, Capana i Tomečaka, a od prve minute u vrhu napada krenuo je Sterling Yateke. Zbog tri žuta kartona u sastavu nije bilo Halilovića i Gorgona. Bolje su Bijeli ušli u susret i već u prvih desetak minuta stvorili nekoliko dobrih prilika. U 3' Lončar ubacuje iz kuta, a Andrijašević glavom puca malo iznad grede. Dvije minute kasnije Franko pronalazi Tomečaka čiji udarac s ruba kaznenog prostora brani Kahlina

U 11. minuti kazneni udarac za goste. Capan je kod udarca iz kuta povlačio Ndiayea, a glavni sudac Ivan Vučković pokazao na bijelu točku. Lovrić je bio siguran i poslao loptu u jednu, a Pandura u drugu stranu. Mogla je Rijeka izjednačiti već u 14. minuti. Tomečak je ubacio, a lopta se od Krizmanića odbija u vratnicu. U 30. minuti nova velika šansa za Bijele. Čolak je izašao sam ispred Kahline, zaobišao gostujućeg vratara, ali pogodio samo vanjski dio mreže.

Pokušavala je Rijeka u još nekoliko navrata, ali nikako Bijeli nisu uspjeli doći do pogotka. Zvuči nevjerojatno da su Riječani u prvom dijelu čak 15 puta pucali prema golu, od čega 6 puta u okvir. U nastavku prvi prijete gosti. Lovrić se sjurio prema kaznenom prostoru, njegov udarac blokira Escoval te zamalo pogađa vlastitu mrežu. Dvije minute kasnije opasan je Čolak, ali njegov udarac glavom brani Kahlina.

U 75' nova velika prilika domaćih. Čolak je bio čvršći u duelu po desnoj strani, na drugoj strani imao dvojicu igrača, ali njegov ubačaj u korner odbija Muhammed. U 79. minuti povećanje gostujućeg vodstva. Escoval je olako izgubio duel sa Ndiayeom koji po sredini gola probija Pandura i donosi Gorici veliku prednost. U 84' odgovor Riječana. Raspopović je ubacio s desne strane, a na drugoj vratnici Pires silovitim udarcem zakucava loptu pod gredu nemoćnog Kahline.

Dvije minute kasnije iz kornera ubacuje Murić, a Andrijašević glavom puca pored desne vratnice. Pokušali su do kraja Riječani iz još nekoliko poluprilika, no izjednačenja nije bilo. Bijeli su tako i četvrtu utakmicu u nizu ostali bez pobjede, a već u srijedu slijedi teško gostovanje u Osijeku.