16:51 / 06.10.2018.

Gorica preokretom svladala Rijeku, Puljić u završnici promašio penal

Nogometaši Rijeke doživjeli su novi gostujući poraz i produžili niz bez pobjede na šest utakmica. Bijeli su s 2:1 poraženi od Gorice nakon što su u prvom dijelu poveli preko Puljića iz kaznenog udarca. Isti igrač u završnim je minutama opet pucao s bijele točke, no Kahlina je sjajno obranio.

GORICA - RIJEKA 2:1

Strijelci: 0:1 Puljić 45' (11m), 1:1 Zwolinski 53', 2:1 Atiemwen 81'

GORICA: Kahlina - Muhammed, Jovičić, Čagalj, Špičić - Marina (od 78' Marina), Suk - Atiemwen, Dvorneković (od 70' Maloča), Miya (od 90' Arshakian) - Zwolinski

RIJEKA: Sluga - Zuta, Escoval, Punčec, Pavelić - Grahovac (od 81' Čolak), Čanađija - Lončar (od 76' Pavičić), Puljić, Acosty (od 49' Heber) - Gorgon

Nogometaši Rijeke nakon pet kola bez pobjede u prvenstvu gostovali su u Velikoj Gorici kod novog prvoligaša Gorice. Trener Matjaž Kek napravio je tri izmjene u odnosu na prošlu utakmicu sa Slavenom. Umjesto Raspopovića, Čolaka i Capana od prve su minute krenuli Pavelić, Puljić i Acosty. Prva prilika za domaćine u 8. minuti. Nakon udarca iz kuta domaćini uspijevaju zatresti riječku mrežu, no pomoćnik podiže zastavicu i označava zaleđe.

U 21' prodor Acostyja po desnoj strani završava udarcem Lončara s vrha kaznenog prostora, no njegov pokušaj završava ravno u rukama Kahline. Nije bilo puno šansi u prvih 45 minuta. Velika borba vodila se na sredini terena, gdje su domaćini s nekoliko grubih startova unijeli dosta nervoze u utakmicu. Ipak, najbitniji trenutak poluvremena zbio se u zadnjoj minuti. Gorgon se lijepo zagradio unutar kaznenog prostora, Špičić ga ruši s leđa i glavni sudac Fran Jović pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač je Jakov Puljić i Bijeli su u svlačionicu otišli s prednošću od 1:0.

U nastavku domaćin odmah iz prvog udarca dolazi do izjednačenja. Udarac Miye iz daljine nespretno odbija Sluga, a odbijanac u mrežu zakucava Zwolinski. U 69' stopostotna šansa Bijelih. Puljić je povukao kontru, na lijevoj strani uposlio Hebera koji odmah iz prve dodaje Gorgonu čiji udarac iz neposredne blizine zaustavlja Kahlina. U 81' potpuni preokret domaćina. Lovrić je ubacio s desne strane, a na prvoj vratnici Atiemwen pogađa iza leđa Sluge. U 86' novi kazneni udarac za Rijeku. Lovrić je spotaknuo Čolaka, ali ovoga puta s bijele točke Puljić ne pogađa. Udarac u donji desni kut sjajno zaustavlja Kahlina.