Hrvatska golovima iz prekida slavila protiv Jordana

15.10.2018.

23:55

Hrvatska nogometna reprezentacija u prijateljskom je ogledu na Rujevici s 2:1 slavila protiv Jordana. Oba hrvatska gola stigla su nakon prekida. U prvom dijelu precizan je bio Vida, dok je u nastavku zabio Mitrović.

HRVATSKA - JORDAN 2:1

Strijelci: 1:0 Vida 24', 2:0 Mitrović 62', 2:1 Faisal 73'

HRVATSKA: Livaković - Milić (od 46' Pivarić), Lovren (od 46' Mitrović), Vida, Bartolec (od 61' Jedvaj) - Rog, Badelj (od 46' Bradarić), Pašalić - Pjaca, Rebić (od 70' Livaja), Kramarić (od 70' Santini)

JORDAN: Yaseen - Alarab, Marie, Khattab - Bakheet, Al Samrieh, Bani Attiah, Shilbaya, Al Mardi - Al Tamaari, Al Qara

Gledatelja: 4820

Aktualni svjetski doprvaci su 110. reprezentaciju svijeta dočekali bez ponajboljih igrača. Izbornik Zlatko Dalić je nakon utakmice protiv Engleske dao slobodno Luki ModrićuIvanu Rakitiću i Ivanu Perišiću, a u posljednjem trenutku je ostao i bez Matea Kovačića.

Hrvatska je krenula u susret angažirano i već u prvih pet minuta je imala dvije lijepe prilike, no Kramarić i Rebić nisu najbolje reagirali. U 14. minuti zaprijetili su i gosti. Pucao je najbolji jordanski igrač Moussa Al Tamari, ali preko gola. Vatreni su poveli u 24. minuti golom Domagoja Vide nakon ubačaja Marka Roga iz kornera. Vezni igrač Napolija sjajno je ubacio, a hrvatski kapetan u ovom susretu zabio glavom za vodstvo nakon prvih 45 minuta.

Prvu priliku u nastavku Hrvatska je imala u 60. minuti, ponovo nakon kornera. Ovoga puta pucao je Mitrović, no Yaseen je odlično reagirao. Tri minute kasnije niti Yaseen nije mogao zaustaviti Mitrovićev udarac glavom za vodstvo 2:0, ponovo nakon prekida. U 73. minuti gosti su smanjili rezultat lijepim pogotkom Bahe Faisala iz slobodnog udarca sa 20-tak metara.