Kek: Pali smo u drugom poluvremenu, nismo imali ideju

13.12.2015.

19:15

Autor: Ivan Dorian Molnar

Sigurno da ovim rezultatom ne možemo biti zadovoljni. U drugom poluvremenu smo pali u fizici, agresivnosti, na kraju primili i jeftin gol. Nismo onda imali ideju kako doći do drugog gola, rekao je Kek.

Vrlo kratko trajala su obraćanja trenera novinarima nakon utakmice u kojoj je Rijeka ponovno prosula bodove u borbi za vrh. Jasno, strateg Slaven Belupa Željko Kopić mogao je biti zadovoljan osvajanjem boda na prvom gostovanju na Rujevici.

Zadovoljan sam načinom na koji smo odigrali utakmicu, rekao sam i prije da se nećemo doći ovdje braniti. Pokazali smo da znamo igrati nogomet i to kvalitetno. Očekivao sam nakon prvog poluvremena, ako Rijeka ne ode na 2:0, rekao sam to i svojim igračima, da ćemo izjednačiti i biti blizu pobjede. Tako se utakmica i odvijala. Zadovoljan sam, mogli smo ispustiti sve prilikom Jugovića, ali kad ovako odigramo, zaslužili smo i malo sreće, rekao je Kopić.

Naravno, Matjaž Kek, dijametralno suprotnog raspoloženja stigao je na „pressicu“. Rijeka je od uvjerljivog lidera zbog tri remija u četiri posljednja susreta ostala drugoplasirana s dva boda manje od vodećeg Dinama. Igra u drugom dijelu bila je za zaborav.

Sigurno ne možemo biti zadovoljni ovim rezultatom, pali smo u drugom poluvremenu u ideji, fizici, primili smo jeftin gol. Nismo onda imali pravu ideju za drugi gol, imali smo priliku u zadnjoj minuti, promašili je i moramo živjeti s tim. Imamo još jednu utakmicu  u Zagrebu pa ćemo onda podvući crtu, kratko je rekao Kek.