08:44 / 14.10.2021.

Autor: Vladimir Jurić

Košarkaši Škrljeva pobijedili Alkara u Sinju

Adria Oil Škrljevo pobjedio je Alkar 98:79 u utakmici peog kola HT Premijer lige. Bila je to četvrta pobjeda Zelenih, a peti poraz Alkara. Marinelli je bio najučinkovitiji igrač utakmice s 23 postignuta koša, dok je kod Alkara Šarić postigao 22 koša, isto koliko i Barnjak.

Nakon drugog izjednačenja, u trećoj minuti Alkar preuzima vodstvo pa na krilima Mladena Tomaševića koji postiže šest koševa uz jednu tricu, te Viktora Šarića s isto toliko koševa, dolaze do prednosti 15:9 u petoj minuti. Njima se pridružio i Dominic Gilbert sa četiri postignuta koša.

Trener Gostiju Damir Rajković poziva minutu odmora, pa se Adria Oil Škrljevo vraća u igru. Kapetan Josip Barnjak postiže osam koševa u prvih deset minuta, uz pet Tonija Jelenkovića, pa Zeleni na mini odmor odlaze s plus pet (24:19).

Kod Sinjana se u drugoj četvrtini razigrao Šarić, koji je u prvih dvadeset minuta zabio 13 koševa. Alkari uspijevaju doći na minus jedan (28:29) u 13. minuti i tu praktički staju. Gosti sa Škrljeva, nakon dvije brze akcije Barnjaka i Ivana Vrgoča, u sedmoj minuti odlaze na plus osam (40:32). Iako je Alkar minutu kasnije došao na minus šest (36:42), na veliki se odmor otišlo s prednošću gostiju 50:41, nakon što su imali i prednost od 11 razlike (50:39).

Nastavak utakmice je u boljoj igri Zelenih koji su sa četiri trice u 28. minuti došli do prednosti od plus 19 pri rezultatu 68:49. Na mini odmor otišlo se s plus 18 za Adria Oil Škrljevo i rezultatom 73:55.

Alkari se bude u na počeku posljednje četvrtine, pa nakon dvije trice za redom koje su postigli Šarić, a potom i Roko Gizdavčić dolaze na zaostatak od minus deset (70:80). Kod gostiju se budi Paolo Marinelli koji s 12 koševa, od čega jedna trica, odvodi Adria Oil Škrljevo prema pobjedi.