09:35 / 23.12.2017.

Košarkaši Škrljeva za kraj godine poraženi u Splitu

Košarkaši Škrljeva poraženi su na gostovanju kod Splita s 97:75. U posljednjoj utakmici u ovoj godini Škrljevo nije uspjelo doći do pobjede na Gripama, što znači da će prvi dio sezone zaključiti omjerom od sedam pobjeda i četiri poraza.

Nakon početnog vodstva Škrljeva 2:0 i 3:2, inicijativu u prvoj četvrtini preuzima Split, koji do pete minute odlazi na plus osam (11:3). Gosti sa Škrljeva se ipak bude, pa na krilima Siniše Štembergera, koji postiže tri trice zaredom, rade seriju 11:2 za vodstvo od 14:13. Ipak, na kraju prvih deset minuta domaćin dolazi do minimalne prednosti od 23:22.

Druga četvrtina u znaku je Splita koji odlazi na dvanaest razlike, u 17' došavši do vodstva 43:31. Bio je to plod odlične igre Matea Kedže, koji je bio nezaustavljiv te je u prvih dvadeset minuta postigao 15 koševa. S druge strane, Siniša Štemberger je domaćinu utrpao 18 koševa uz četiri postignute trice. Na veliki odmor otišlo se rezultatom 50:38.

Na početku treće četvrtine Split odlazi na plus petnaest (55:40), a Škrljevo se pokušalo primaknuti na manji zaostatak, ali im nije uspjelo. Podatak iz 26' govori da su gosti tri puta pucali na koš, ali bezuspješno, da bi im Scott ukrao loptu i ponovo odveo domaćina na plus 15. Istekom tridesete minute Split košem Amerikanca odlazi na najveću prednost od plus 23 (74:51).

Posljednjih deset minuta Split je održavao prednost, došavši u jednom trenutku i na plus 26. Na kraju rutinska pobjeda Splita 97:75, za koju su najučinkovitiji bili Scott i Kedžo s po 21 postignutim košem.

Kod Škrljeva, a ujedno i najučinkovitiji na utakmici, bili su Štemberger i Konjević s 22 postignuta koša.