Košarkašice Kvarnera ponovno svladale Medveščak i izjednačile finalnu seriju

29.04.2015.

21:01

Autor: Ivan Dorian Molnar

Veliki uspjeh ostvarile su košarkašice Kvarnera, koje su pobijedile Medveščak rezultatom 52:48 u četvrtoj finalnoj utakmici doigravanja za prvenstvo Hrvatske. Izjednačena serija (2-2) tako seli u Zagreb (Dvorana Pešćenica, nedjelja - 19:30 sati), gdje će se u petoj utakmici odlučivati o novim prvakinjama.

A-1 liga košarkašica – finalna serija doigravanja - 4. utakmica: KVARNER - MEDVEŠČAK 52:48 (10:19, 16:13, 14:7, 12:9). Rijeka, Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 200. Suci: Hordov (Zadar), Kardum (Šibenik) i Čanković (Zadar). KVARNER: Perić 5, Tomić 1, Miletić, Živadinović 10, Kovačević, Vrsaljko 5, Hajdin, Serdar 2, Tomljenović 2, Čolić 27, Šimunović, Milković. MEDVEŠČAK: Begić 8, Perić 2, Džankić 10, Tikvić 10, Borović 2, Šeda 11, Todorić 2, Petrak, Majstorović, Radoš, Premasunac 3, Livajušić.

Tribinama dvorane Dinko Lukarić na Kozali orilo se „Idemo u Zagreb“, dok su košarkašice Kvarnera slavile svoju drugu uzastopnu pobjedu nad Medveščakom. Vratile su se Riječanke iz „ponora“, spasile dvije meč lopte i velikom upornošću te željom izborile petu finalnu utakmicu. O novim prvakinjama odlučivat će se u nedjelju u zagrebačkoj dvorani na Pešćenici s početkom u 19 sati i 30 minuta.

Riječanke su se našle u zaostatku od devet koševa nakon prvih 10 minuta (10:19), gošće su imale nakon toga i velikih plus 13 (17:30) sredinom druge četvrtine. Međutim, na krilima najefikasnije Snežane Čolić (27 koševa) Kvarner se uspio vratiti i uhvatiti priključak.

Čolić je pola minute prije kraja susreta pogodila tricu za 49:46 i naznaku velikog riječkog slavlja. Ipak, Šeda je u idućem napadu odgovorila isto mjerom i izjednačila rezultat. Trebalo je tada ostati miran, što je pošlo za rukom izabranicama Damira Rajkovića, jer je prvo ime susreta Čolić stavila još tri od četiri slobodna bacanja u samoj završnici i donijela pobjedu Kvarneru od 52:48.