Krasnim pogotkom Zute Bijeli svladali Celje

26.01.2017.

16:28

Autor: Korado Vujnović

Dva puta gosti su vodili, oba puta nakon loših reakcija Bijele obrane, a pobjedu je Riječanima donio Zuta sedam minuta prije kraja ogleda krasnim udarcem s ruba kaznenog prostora u sam gornji desni kut nemoćnog protivničkog vratara.

RIJEKA - CELJE 3:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Hadžić 17’; 1:1 Gorgon 37’; 1:2 Belić 68’; 2:2 Črnic 73’; 3:2 Zuta 83’

RIJEKA: Prskalo (od 46’ Nevistić) - Ristovski (od 55’ Martić), Elez, Šofranac (od 55’ Matić), Zuta - Bradarić, Maleš (od 55’ Mišić) - Vešović (od 62’ Črnic), Andrijašević (od 55’ Matei), Gorgon - Gavranović (od 62’ Ajayi)

CELJE: Kotnik - Kous, Džinić, Hadžić, Pečnik - Koshman, Pungaršek, Cvek, Čirjak - Rahmanović, Volaš ( od 46’ još su igrali: Rozman, Belić, Požeg Vancaš, Brecl, Podlogar, Eliosius, Pišek, Cvijanović)

U posljednjem pripremnom ogledu pred odlazak u Portugal nisu Kekovi pomoćnici Danko Matrljan i Vjekoslav Miletić na raspolaganju imali ozljeđene Slugu, Čanađiju te Župarića koji ima problema s tetivom. K tome, bolesni Matjaž Kek susret je pratio iz automobila ponad igrališta.

Prvo uzbuđenje u 12’. Prošao je Vešović po desnoj strani i ubacio, a Gavranović s 12 metara puca pokraj gola. Pet minuta kasnije gosti su poveli. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne strane, najviši je u riječkom kaznenom prostoru bio Hadžić i glavom s desetak metara neometan pogodio sam lijevi kut Prskalovog gola. U 23’ ponovo prijeti Gavranović, njegovu "bombu" s 18 metara Kotnik brani. U 30’ atraktivan potez švicarskog reprezentativca škaricama preko glave s desetak metara. Njegov pokušaj zaustavio je Koshman, sudeći po reakcijama igrača Rijeke - rukom. U 34’ Gorgon je ciljao iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora iskosa s lijeve strane. Lopta prolazi tik uz suprotnu vratnicu. Tri minute kasnije izjednačenje nakon brze i tečne akcije. Dupli pas na desnoj su strani odigrali Vešović i Ristovski. Ušao je makedonski reprezentativac u kazneni prostor te uputio oštru prizemnu loptu na visinu prve vratnice. Utrčao je Gorgon te ispred Kotnika, s metra, pospremio loptu u mrežu. Tri minute prije kraja prvog dijela mogli su Bijeli i do vodstva. Bradarić je dubinskom loptom pronašao Gavranovića, koji zaobilazi i protivničkog vratara, ali u posljednjem trenutku Koshman uklizava i sprečava siguran pogodak. Nesmotrena i loša rekacija obrane stajala je Bijele boljeg rezultata i vodstva koje, prema viđenom, ne bi bilo nezasluženo.

I u nastavku Riječani su imali inicijativu, ali sve do 57’ i pokušaja Bradarića, s ruba kaznenog prostora tik uz vratnicu, nije bilo događanja vrijednih spomena. U 68’ još jedna loša reakcija domaće obrane. Bivši igrač Bijelih Cvijanović izveo je udarac iz kuta, a nakon gužve Belić s nekoliko metara pogađa za novo vodstvo Celja. U 73’ Matei izlazi sam pred Rozmana, no njegov pokušaj protivnički vratar brani. Na odbijenu loptu natrčao je
 Črnic čiji udarac s crte čisti Džinić. U 73’ novo izjednačenje. Mišić je ukrao loptu nadomak gostujućeg gola i opalio s ruba kaznenog prostora. Rozman je njegov pokušaj obranio, a odbijenu loptu s 18 metara u mrežu posprema Črnic. Deset minuta kasnije prolomio se Rujevicom gromoglasan pljesak 400-tinjak gledatelja. Ajayi je na rubu kaznenog prostora, paralelno s crtom, produžio loptu za Zutu, koji snažnim i preciznim udarcem pogađa sam gornji lijevi kut nemoćnog Rozmana za pobjedu Bijelih. Mogao je Gorgon u samoj završnici pobjedu učiniti i uvjerljivijom. Nakon ubačaja Martića, pucao je Austrijanac glavom s desetak metara pokraj gola.