Krenuo riječki stroj

18.12.2013.

23:06

Autor: Vladimir Jurić / Hina

Vaterpolisti riječkog Primorja bili su bolji od grčkog Olympiakosa u utakmici 3. kola Europske lige prvaka. U Pireju su svladali domaćine 12:8.

Olympiakos - Primorje EB 8:12 (4:2, 3:5, 1:2, 0:3)

Pirej, Grčka, bazen Papastrateio. Utakmica 3. kola grupe A Europske lige prvaka. Gledatelja: 400. Suci: Schopp (GER) i Sadekov (RUS) Delegat: (SRB).

Olympiakos: Deligiannis (11 obrana), Delakas, Prekas, Kapotsis, Fountoulis 3, Vlachopoulus 1, Pontikeas, Ntoskas 1, Mourikis 1, Kolomvos, Mallarach 1, Schizac 1, Galanidis. Trener: Theodoros Vlachos.

Primorje EB: Vićan (10 obrana), Radu 1, Buljubašić, Krapić 2, De. Varga 3, Sukno 2, Muslim 1, Petrović , Da. Varga, Obradović 2, Šetka, Garcia 1, Jelovina. Trener: Ivan Asić.

Igrač više: Olympiacos 11/3, Primorje EB 17/7.

Peterci: Olympiacos 3/3, Primorje EB 1/1.

Vaterpolisti Primorja došli su do prve pobjede u Ligi europskih prvaka, svladavši Olimpyakos u Pireju 12:8. Prva četvrtina u znaku domaćina, koji nakon osam minuta imaju 4:2. U drugoj preokret Primorja, koje odlazi na plus 2 u 15. minuti (5:7), no na kraju četvrtine ipak je izjednačeno 7:7. Gosti dobivaju treću s 2:1 i odlaze na plus jedan 8:9. Posljednja je četvrtina u znaku gostiju, koji s tri gola dolaze na konačnih 12:8, uz deset obrana Vićana.

Denes Varga postigao je tri gola za Primorje, a po dva su dodali Krapić, Sukno i Obradović. Nakon tri kola Primorje EB ima četiri boda, dok je Olympiakos bez bodova. Ranije danas u ovoj skupini drugi hrvatski predstavnik Jug CO je na svom terenu svladao mađarski Eger sa 16-11, te je na vrhu ljestvice sa sedam bodova, dok je Eger bez bodova.

U skupini A još igraju španjolska Barceloneta i talijanski Pro Recco koji uoči međusobnog dvoboja u četvrtak imaju po maksimalnih šest bodova. U 4. kolu 8. siječnja Jug gostuje kod Barcelonete, a Primorje kod Pro Recca.