11:38 / 13.10.2013.

Autor: Vladimir Jurić

Lakši jutarnji trening za kraj

Lakšom trening utakmicom i još jednom uvjerljivom pobjedom, vaterpolisti Primorja EB zaključili su turnir druge faze kvalifikacija za Ligu prvaka.

PRIMORJE EB – WASPO 98 HANOVER 17:2 (4:1, 2:1, 4:0, 7:0)

PRIMORJE EB: Vićan ( 10 obrana), Radu 2, Peroš, Krapić 2, Denes Varga 2, Sukno 1 Muslim 1, Petrović 1, Daniel Varga , Obradović 3, Šetka 4, Garcia 1, Čubranić. Trener: Ivan Asić

WASPO 98 HANNOVER:  Kong (7 obrana), Bukowski 1, Schvarz, Preus, Kleine, Immermann, Pikert, Haarstick 1, Toth, Bolović, Paunović. Trener: Karsten Seehafer.

Vaterpolisti Primorja Erste banke laganom pobjedom nad njemačkim Waspo 98 Hannoverom, osvojili su prvo mjesto u skupini E drugoga kruga kvalifikacija Euro lige. Riječani tako kao nositelji očekuju sutrašnji žrijeb nokaut faze kvalifikacija, koji se održava točno u podne u Luxsemburgu.

Prvu četvrtinu Riječani apsolviraju sa tri gola razlike (4:1), a u strijelce se upisuju Petrović, Denes Varga, Sukno i Garcia. I drugih osam minuta u bazenu postoji samo jedna ekipa. Gosti iz Hannovera već su bili mislima u zrakoplovu za Njemačku,  iako su u 10. minuti došli na zaostatak od samo dva gola (4:2). No, do velikog odmora Primorje pogocima Radua  i Obradovića povećavaju na 6:2.

U trećoj četvrtini Primorjaši nastavljaju u istom ritmu, za domaćine pogađaju Obradović dva puta, te Šetka i Denes Varga. Posljednji period igre u znaku potpune dominacije Riječana, koji sa tri gola Anđela Šetke, 2 kapetana Krapića, te jednim pogotkom Radua i Muslima, zaključuju konačni rezultat na 17:2.