23:29 / 20.12.2013.

Autor: Ivan Dorian Molnar

Maestralnim preokretom Riječani prošli u finale Kupa

Odbojkaši Rijeke zaigrat će u finalu Kupa Hrvatske. Riječani su fantastičnim preokretom svladali Karlovac s 3:2 u setovima i za naslov pobjednika borit će se sa zagrebačkom Mladosti.

KUP HRVATSKE, POLUFINALE: KARLOVAC - RIJEKA 2:3 (28:26, 25:22, 18:25, 21:25, 9:15)

Gotovo trosatna drama ipak je završila happyendom za odbojkaše Rijeke, koji su u polufinalu Kupa Hrvatske protiv Karlovca prikazali nevjerojatnu želju i htijenje. Izvukli su se Riječani „iz bunara“, nakon što su kapitulirali u prvom setu propustivši čak tri set lopte, a u drugom posustali tek u samoj završnici.

U rovinjsku dvoranu Gimnazija pristigli su i navijači obje momčadi, oni riječki nisu posustali ni nakon dva izgubljena seta. Nisu ni igrači, sredinom seta „odlijepili“ su se Riječani i riješili na kraju dionicu u svoju korist s 25:18.

Četvrti set momčad Velimira Liverića otvorila je vrlo dobro, povevši već na samom početku. Činilo se kao da su Karlovčani nakon drugog seta već u glavama bili u finalu, a na kraju im se baš to možda „obilo o glavu“. Nakon 25:21 za Rijeku u četvrtom setu, ušlo se u odlučujuću petu dionicu.

Jurišić: Velika pobjeda  Neke momčadi bi kod zaostatka od 2:0 u setovima već razmišljale o odlasku pod tuš, ali ne i mi. Pokazali smo ogromno htijenje i karakter, ovo mi je najveći preokret u karijeri i uistinu velika pobjeda, rekao je nakon utakmice kapetan odbojkaša Rijeke Danijel Jurišić.

A kakav bi peti set nekog polufinala mogao biti, pun nervoze, napetosti, tenzija, glasnih povika i naravno, s jednom prijelomnom točkom. Ona se dogodila kod rezultata 9:9, uslijedila je sjajna serija Marina Sušnja na servisu, a priču je svojim poenima zaključio kapetan Danijel Jurišić, postavivši konačnih 15:9 i 3:2 u setovima za Rijeku, koja će tako igrati u finalu Kupa Hrvatske.

Protivnik Riječanima u subotnjem finalu bit će zagrebačka Mladost, koja je bila bolja od Marine Kaštele s 3:1 u setovima. Finalni susret između Rijeke i Mladosti počinje u 17 sati i 30 minuta, uz izravni prijenos na HRT 2.