Marijana Mišković treća na turniru u Rijeci

14.09.2013.

22:29

Autor: Darko Santini / Hina / V. Baraba

Prvoga dana međunarodnog Grand prix judo turnira u Rijeci, u Centru Zamet, hrvatska reprezentativka Marijana Mišković pobijedila je Ninu Milošević u borbi za treće mjesto u kategoriji do 63 kilograma i tako osvojila brončanu medalju.

Zlatne medalje osvojili su Rusi Mudranov i Lavrentijev u kategorijama do 60 odnosno do 66 kilograma.

Dva zlata idu Njemicama Roper i Kraeh u kategorijama do 57 i do 52 kilograma, te po jedno Korejcu Bang Gi Manu do 73 kilograma, Britanki Faith do 63 i Francuskinji Gabrielli do 48 kilograma.

Na turniru tijekom subote i nedjelje sudjelovat će više od 300 natjecatelja iz 40 zemalja. Tijekom svečanog otvaranja ministar znanosti, obrazovanja i sporta i izaslanik predsjednika RH Ive Josipovića, Željko Jovanović rekao je da je počašćen što Rijeka domaćin tom sportskom susretu. Dodao je kako je to prilika za razmjenu iskustava, što, naglasio je, uvijek vodi do boljeg razumijevanja i suradnje te je podsjetio da su Vlada i Hrvatski judo savez inicirali projekt uvođenja juda u škole.

Turnir se održava pod pokroviteljstvom predsjednika Ive Josipovića, a organizirao ga je Hrvatski judo savez u suradnji sa Riječkim sportskim savezom, Gradom Rijekom i riječkim Judo klubom.

U nedjeljnom programu borbe za medalje počinju u 17 sati.