Matei u sudačkoj nadoknadi zabio za prekid negativne serije

19.08.2017.

22:53

Nogometaši Rijeke prekinuli su niz od tri uzastopna poraza. U šestom kolu domaćeg prvenstva Bijeli su na Rujevici preokretom u nastavku susreta slavili protiv Lokomotive sa 2:1. Odlučujući pogodak postigao je Matei u 93. minuti.

RIJEKA - LOKOMOTIVA 2:1

Strijelci: 0:1 Majer 16’, 1:1 Bradarić 80', 2:1 Matei 90+4'

RIJEKA: Prskalo - Zuta, Punčec, Župarić, Martić (od 54' Heber) - Bradarić, Đoković (od 72' Mišić) - Črnic, Matei, Vešović - Jelić (od 62' Gavranović)

LOKOMOTIVA: Šemper - Karačić, Kolinger, Soldo, Musa - Šunjić, Capan (od 74' Valentić) - Ivanušec, Majer (od 85' Kolar), Doležal (od 57' Burić) - Babić

Gledatelja: 4622

Između dvije europske utakmice u playoffu Lige prvaka, nogometaši Rijeke na Rujevici su u šestom kolu domaćeg prvenstva ugostili Lokomotivu. Trener Bijelih Matjaž Kek na teren je poslao kombinirani sastav, dok su glavne uzdanice poput Gavranovića, Hebera i Mišića ostale na klupi. Tako su od prve minute svoju priliku dobili Đoković, Črnic, Matei i Punčec.

Prva šansa već u 5. minuti. Kratka kombinacija Vešovića i Mateija na desnoj strani koju Rumunj završava preciznim dodavanjem prema Črnicu koji sa vrha kaznenog prostora puca malo pored lijeve vratnice. U 16. minuti brza kontra Lokomotive završava pogotkom za goste. Sjajno je po desnoj strani povukao Karačić, lopta dolazi do Doležala koji nesebično na drugoj vratnici dodaje Majeru kojemu nije bilo teško pogoditi praznu mrežu za vodstvo gostiju.

Tri minute kasnije iz slobodnog udarca pokušava Matei, no njegov udarac odlazi preko grede. U 22’ novi udarac Mateija koji gostujuća obrana skreće u korner. U 26’ iz slobodnog udarca tuče Matei, Šemper brani. U 37’ nakon izgubljene lopte Martića, Ivanušec puca silovito ali neprecizno. Minutu kasnije Bradarić jakim udarcem odgovora s druge strane, no ravno u Šempera. U 42’ Matei za Črnica koji s ruba šesnaesterca gađa lijev kut, ali Šemper je ponovno na mjestu. Slaba igra Rijeke u prvih 45 minuta, no ostao je dojam da je glavni sudac Duje Strukan u čak dva navrata mogao pokazati na bijelu točku nakon Kolingerovog udaranja Jelića i Capanovog povlačenja Vešovića.

Nastavak nam nije donio puno promjena, osim pljuska koji je okupao Rujevicu u pauzi između dva poluvremena. Rijeka je kružila dvadeset metara od gostujućeg gola bez prave prilike sve do 58. minute kada ubačaj Črnica s lijeve strane Heber glavom šalje preko gola. Do iduće prilike u siromašnom drugom dijelu čekali smo do 75. minute. Precizna lopta Mišića pronalazi Hebera koji puca slabo.

Minutu kasnije na gol Lokomotive puca i Vešović, no Šemper je još jednom siguran. Nastavila je Rijeka s pritiskom i u 80. minuti gotovo iz ničega došla do poravnanja. Bradarić je opalio s dvadesetak metara, do tada sjajni Šemper uspijeva dotaknuti loptu koja se od njegove lijeve ruke odbija u mrežu za povratak Bijelih u utakmicu.

U 84’ Rijeka je mogla potpuno preokrenuti susret. Nakon prekršaja Ivanušeca nad Heberom, Strukan pokazuje na bijelu točku. Mateijev udarac brani Šemper čime se na najbolji mogući način iskupio za primljeni pogodak. I onda kada se činilo da će gosti sačuvati bod  Rijeka radi ono što je prije samo tri dana doživjela u Pireju. Brza akcija Bijelih završava krasnim Bradarićevim dodavanjem petom za Mateija koji izlazi sam pred Šempera i neobranjivo pogađa suprotni kut za oduševljenje na Rujevici i prekid negativnog niza od tri poraza zaredom.