Murić s bijele točke za riječka tri boda protiv Lokomotive

08.11.2020.

18:54

Nogometaši Rijeke upisali su i petu domaću prvenstvenu pobjedu u ovoj sezoni. Bijeli su s minimalnih 1:0 slavili protiv Lokomotive, a odlučujući pogodak s bijele točke u 17. minuti postigao je Robert Murić.

RIJEKA - LOKOMOTIVA 1:0

Strijelci: 1:0 Murić 17' (11m)

RIJEKA: Nevistić - Smolčić, Galović, Escoval - Štefulj, Čerin, Lončar, Braut - Menalo, Murić - Kulenović

LOKOMOTIVA: Hendija - Pivarić, Kovačić, Kolinger, Karačić - Acquah, Cokaj - Tahiraj, Kallaku, Aliyu - Tuci

Simon Rožman morao je uoči posljednje utakmice prije dvotjedne stanke ponovno krpati početni sastav za dvoboj protiv Lokomotive. Nedostajali su uz prethodno ozlijeđene igrače i Velkovski, Raspopović te Tomečak koji odrađuje kaznu zbog žutih kartona. Prva prlika pripala je gostima u 8. minuti kada s ruba kaznenog prostora iz voleja gađa Tuci, no Nevistić je spreman.

U 16. minuti Bijeli zarađuju kazneni udarac. Štefulj je ubacio s lijeve strane, Pivarić nespretno igrao rukom, a glavni sudac Zdenko Lovrić odmah pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Murić koji je drugu utakmicu zaredom došao do pogotka. Nakon gola na terenu u prvom dijelu postoji samo Rijeka. U 25' nakon duplog pasa s Kulenovićem puca Čerin, ali ravno u Hendiju. U 40' opet je Kulenović u središtu pozornosti, no njegov pokušaj još jednom zaustavlja vratar gostiju.

U nastavku nismo previše toga vidjeli od gostiju, dok su Riječani mogli i morali otići na veću rezultatsku prednost. U 54. minuti Murić je solo prodorom došao do ruba kaznenoga prostora te sjajnim udarcem zatresao gredu. U 65' Murić ubacuje s lijeve strane, a Smolčić glavom šalje loptu pored desne vratnice. U 77' ponovno se trese okvir gostujućih vrata. Menalo je povratnom loptom uposlio Kulenovića čiji udarac Hendija skreće u gredu.