Murić s tri gola donio pobjedu protiv Dragovoljca i prvo mjesto

04.12.2021.

19:03

Nogometaši Rijeke rutinski su odradili posao protiv posljednje momčadi lige, Hrvatskog dragovoljca. Bijeli su na praznoj Rujevici s 4:1 došli do nova tri boda, a prvo ime susreta s tri gola bio je Murić, dok se u strijelce još upisao i Obregon.

RIJEKA - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 4:1

Strijelci: 1:0 Obregon 16', 2:0 Murić 45', 3:0 Murić 47', 3:1 Petković 67', 4:1 Murić 81'

RIJEKA: Zlomislić - Vukčević, Smolčić, Velkovski, Tomečak - Čerin, Pavičić - Bušnja, Vučkić, Murić - Obregon

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić - Čosić, Lukić, Bagadur - Majstorović, Vuco, Viduka, Mamić - Mioč - Štrkalj, Petković

Nakon velikog slavlja u Maksimiru i prolaska u polufinale Kupa, Riječani su u 18. kolu prvenstva na Rujevici dočekali "fenjeraša" Hrvatski dragovoljac. U susretu koji se zbog kazne iz Jadranskog derbija igrao pred praznim tribinama trener Rijeke Goran Tomić ušao je sa Obregonom u vrhu napadu i Labrovićem na golu.

Riječani su do prednosti stigli u 16. minuti kada se u gužvi u petercu najbolje snalazi Obregon. Krajem prvog dijela Murić sjajnim udarcem diže prednost na 2:0. Odmah početkom nastavka isti igrač koristi pogrešku gostujuće obrane i postiže svoj drugi gol. Gosti do smanjenja zaostatka stižu sredinom drugog dijela kada nakon kornera Petković pogađa mrežu. Konačnih 4:1 svojim trećim golom u 81. minuti postavlja najbolji pojedinac susreta - Robert Murić.