Napoli preokretom došao do pobjede protiv Rijeke na Rujevici

05.11.2020.

20:56

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli doći do prvog boda u grupnoj fazi Europske lige. Bijeli su na Rujevici s 2:1 poraženi od Napolija u utakmici gdje su dominirali u prvih 20 minuta. Murić je doveo Rijeku u vodstvo, da bi gosti golom Demmea i autogolom Brauta došli do pobjede.

RIJEKA - NAPOLI 1:2

Strijelci: 1:0 Murić 13', 1:1 Demme 43', 1:2 Braut 63' (ag)

RIJEKA: Nevistić - Braut, Smolčić, Velkovski, Escoval, Tomečak - Menalo, Čerin, Lončar, Murić - Kulenović

NAPOLI: Meret - Di Lorenzo, Koulibaly, Maksimović, Rui - Lobotka, Demme, Elmas - Mertens, Petagna, Politano

Nogometaši Rijeke sjajno su ušli u dvoboj protiv talijanskog Napolija i u prvih dvadesetak minuta pokazali se u najboljem mogućem svjetlu. Odmah u 3. minuti Menalo testira Mereta, ali gostujući vratar odbija u korner. U 13' Bijeli dolaze do prednosti. Menalo je povukao kontru, Kulenović sjajno vidio natrčalog Murića koji iz prve preciznim udarcem pogađa donji lijevi kut.

U 18' Murić lukavo gađa iz kornera, ali Meret je spreman. U 25' solo prodor Kulenovića koji dvaput okreće Koulibaly završava još jednom obranom talijanskog čuvara mreže. Kraj prvog dijela donio je bolju igru gostiju i izjednačenje iz prvog pravog pokušaja. Riječka obrana nije uspjela očistiti opasnost, lopta stiže do Mertensa koji snažnim pasom na pet metara pogađa Demmea. Njemački veznjak samo je postavio nogu i pogodio za 1:1.

U nastavku susreta ponovno prvi prijete Riječani. Uporni Yateke donio je loptu do Menala koji cilja gornji lijevi kut, ali pogađa vratnicu. Na drugoj strani Elmasov udarac zaustavlja Nevistić, a Mertensov slobodnjak odsjeda na gredi. Konačni preokret došao je u 62. minuti. Mertens je centrirao s lijeve strane, Petagna ostao kratak u skoku, a lopta se od nesretnog Brauta odbija u mrežu. Nakon toga Napoli je zagospodario terenom i da nije bilo raspoloženog Nevistića mogao doći i do uvjerljivije pobjede.