20:11 / 12.03.2021.

Nastavak niza bez domaće pobjede - bod na Rujevici uzeo i Slaven Belupo

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli prekinuti negativni niz bez pobjede na Rujevici koji traje još od početka studenog. Bijeli su na kišnom i teškom terenu odigrali 1:1 protiv Slaven Belupa. Vodstvo je donio Andrijašević, a podjelu bodova Van Bruggen.

RIJEKA - SLAVEN BELUPO 1:1

Strijelci: 1:0 Andrijašević 52', 1:1 Van Bruggen 77'

RIJEKA: Nevistić - Štefulj, Galešić, Capan, Tomečak - Pavičić, Lončar - Menalo, Andrijašević, Murić - Drmić

SLAVEN BELUPO: Filipović - Goda, Van Bruggen, Kim, Božić, Bosec - Paracki, Glavčić, Lulić - Knoll, Iličić

Nogometaši Rijeke prvi su put pod novim trenerom Goranom Tomićem zaigrali na svojem travnjaku na kojem nisu slavili još od studenog prošle godine. Tomić je umjesto kartoniranih Galovića i Vukčevića od prve minute na teren poslao Štefulja i Galešića, dok je u veznom redu Čerina zamijenio Pavičić. Prvu prijetnju kreiraju gosti. Knoll je neugodno pucao s ruba kaznenog prostora, ali Nevistić je na mjestu.

Riječani su u prvom dijelu uglavnom pokušavali iz daljine. Po kišnom i teškom terenu Lončar je opalio s više od trideset metara, ali Filipović je spreman. Do kraja prvog dijela probao je i Drmić, ali opet je uspješniji bio gostujući vratar. Nastavak donosi pogodak Rijeke. Murić je ubacio s desne strane, a Andrijašević glavom pogodio donji desni kut za odličan početak drugog poluvremena.

Rijeka se nakon vodstva povukla, a gosti krenuli u potragu za izjednačenjem. Već u 55. Lulić opasno puca, Nevistić opet brani. Minutu kasnije Knoll je u prilici, ali njegov udarac glavom odlazi pored vratnice. Zasluženi pogodak gosti postižu u 77. minuti. Lulić je s desne strane povratnom loptom našao Van Bruggen koji silovitim udarcem trese mrežu. Pokušali su Bijeli do kraja susreta svim silama doći do pobjede, ali ostalo je na kraju konačnih 1:1.