Nova pobjeda za još jedan korak bliže naslovu prvaka

29.04.2017.

20:35

Nogometaši Rijeke novom su pobjedom korak bliže naslovu prvaka. Bijeli su na Rujevici s 2:0 slavili protiv Intera iz Zaprešića i ponovno se vratili na osam bodova prednosti ispred Dinama. Strijelci za Rijeku bili su Mario Gavranović i Roman Bezjak.

RIJEKA  - INTER ZAPREŠIĆ 2:0

Strijelci: 1:0 Gavranović 20’, 2:0 Bezjak 22’ (11m)

RIJEKA: Prskalo - Zuta, Župarić, Elez, Ristovski - Mišić, Maleš - Bezjak, Andrijašević (od 63’ Gorgon), Vešović (od 73’ Matei)  - Gavranović (od 84’ Martić)

INTER ZAPREŠIĆ: Čović - Mesfin, Filipović, Komorski, Bosec - Polizzi (od 88’ Mikulić), Šarić, Brlečić, Puljić (od 59’ Šiljić), Postonjski - Kolar (od 46’ Mujagić)

Gledatelja: 5496

Treći prvenstveni susret u samo tjedan dana trener Bijelih Matjaž Kek započeo je sa samo jednom promjenom u početnoj jedanaestorici u odnosu na utakmicu protiv Osijeka u utorak. Umjesto kartoniranog Filipa Bradarića od prve minute krenuo je kapetan Mate Maleš.

Do prve prilike čekalo se do 7. minute. Gavranović je na desnoj strani uposlio Ristovskog čiji ubačaj Bezjak glavom šalje pored gola. Minutu kasnije Vešović je sam sebi stvorio šansu. Pretrčao je svoga čuvara, sjajnim lažnjakom izbacio obranu gostiju ali završni udarac ide daleko od gola. U 14’ iz kornera ubacuje Mišić ali udarac Andrijaševića nije precizan.

U 18’ ponovno ista kombinacija. Mišić je ubacio, Franko pucao glavom ravno u Čovića. Minutu kasnije Bijeli dolaze do vodstva. Pokušala je Interova obrana izbaciti loptu, Elez brzom reakcijom ju vraća usamljenom Gavranoviću koji napokon zabija za veliko vodstvo Rijeke.

Tek što se krenulo s centra Bijeli su povećali svoje vodstvo. Ristovski je sjajno na desnoj strani pronašao Andrijaševića koji je izbjegao zaleđe i nesebično na drugoj vratnici upošljava Bezjaka kojega u kaznenom prostoru ruši Bosec. Glavni sudac Duje Strukan bez puno razmišljanja pokazao je na bijelu točku i Bosecu dodijelio izravni crveni karton. Siguran realizator peti puta ove sezone bio je Bezjak za udvostručenje prednosti.

U 29’ sjajna kombinacija Ristovskog i Gavranovića koju nepreciznim udarcem završava Makedonac. U 32’ prva poluprlika i za goste. S ruba kaznenog prostora s lijeve strane puca Polizzi, bez posla za Prskala. U 33’ nakon gužve pred šesnaestercem Intera puca Andrijašević, Čović skreće u korner.

Nastavila je Rijeka iz svih mogućih pozicija udarati na gol gostiju. Ovoga puta puca Gavranović no njegov udarac ide iznad grede. U 40’ osovina Vešović-Ristovski kreira novu šansu ali pokušaj Ristovskog u zadnji čas zaustavlja Čović.

U 43’ Maleš preciznom loptom u sjajnu šansu gura Andrijaševića čiji udarac s pet metara brani Čović. Igrači Intera jedva su dočekali da Strukan napokon odsvira kraj prvoga dijela u kojemu mogu biti zadovoljni što su primili samo dva pogotka što dovoljno dobro ocrtava stanje na travnjaku.

U nastavku smo do prve prilike čekali do 53. minute. Nakon kornera Andrijašević pogađa gostujuću mrežu ali Strukan svira prekršaj Franka u napadu. U 60’ Zuta za Bezjaka koji s lijeve strane povratnom loptom pronalazi Andrijaševića čiji udarac od bloka završava u korneru.

Zatim dugo ništa s obje strane sve do 76. minute kada s dvadesetak metara pokušava Gorgon ali bez opasnosti po gol Intera. U 83’ Ristovski prebacuje na drugu vratnicu gdje se ubacio Zuta ali Čović brani njegov udarac. Rijeka je furioznim prvim poluvremenom i mirnom kontrolom u nastavku došla još jednu pobjedu bliže onome što sanja svaki navijač, naslovu prvaka.