Opatija izborila ogled s Dinamom, Buje i Rijeka prebačeni za utorak

25.09.2019.

17:36

Nogometaši Opatije plasirali su se u osminu finala Hrvatskog kupa. Opatijci su na svojem terenu s 3:1 pobijedili Novigrad i time izborili dvoboj s Dinamom. Susret Buja i Rijeke odgođen je zbog natopljenog terena.

Iako su delegat, glavni sudac i kapetani momčadi čak dvaput izlazili na inspekciju terena, previše vode koja se zadržala na travnjaku nije dozvolila da se utakmica odigra danas. Idući termin bit će u utorak od 15 sati i 30 minuta na istom mjestu, Gradskom stadionu u Bujama.

Svoj posao i plasman u osminu finala izborili su nogometaši Opatije koji su na svojem terenu s 3:1 pobijedili Novigrad. Glavni dio posla odrađen je u prvom dijelu kada dvama pogocima Bjelanovića, Opatijci odlaze na nedostižnu prednost. U nastavku dvoboja po jedan pogodak s obje strane. Prvo u 67. minuti Bogolin diže prednost domaćina na tri razlike, da bi samo minutu kasnije s bijele točke konačan rezultat postavio Topić.

U osmini finala Opatija će krajem listopada ugostiti Dinamo, dok će Rijeka mogućeg protivnika saznati već večeras nakon što svoj dvoboj odigraju Varaždin i Rudeš.