Pobjeda Primorja

15.05.2013.

20:24

Autor: Korado Vujnović

Na krilima braće Varga vaterpolisti Primorja svladali su u trećoj utakmici finalne serije prvenstva Hrvatske Jug sa 6:5.

Uspjeli su Riječani u trećem susretu svladati Jug i smanjiti vodstvo Dubrovčana u finalnoj seriji na 2:1. Prve su dvije četvrtine pripale gostima. Nakon 1:1 u prvih osam minuta, na poluvrijeme su Dubrovčani otišli s prednosti 3:1. U nastavku se bude braća Varga i nakon 2:0 u trećoj četvrtini, posljednju dionicu riječka je momčad riješila u svoju korist s 3:2.

Od šest domaćih pogodaka, pet je djelo Mađara, tri je postigao Denes, dva dodao Daniel. Frano Vićan na domaćim vratima sakupio je osam obrana. Prvo ime gostiju bio je Miho Bošković s čak četiri postignuta pogotka.

Četvrti dvoboj, možda i odlučujući jer igra se na tri pobjede, na rasporedu je u nedjelju, u 20 sati na plivalištu u Gružu.