Pobjeda Primorja protiv Jadrana za početak Lige prvaka

28.10.2015.

19:59

Autor: Vladimir Jurić

Aktualni viceprvaci Europe, vaterpolisti Primorja Erste banke, pobijedili su Jadran Carine 11:9 na vrućem bazenu u Igalu. Uzbudljivom utakmicom Riječani su ostvarili startnu pobjedu u skupini A vaterpolske Lige prvaka.

Jadran Carine - Primorje Erste banka 9:11 (2:3, 2:2, 2:2, 3:4)

Igalo – Bazen Instituta. Utakmica 1. kola skupine A Lige prvaka. Gledatelja: 500. Suci: Radoslav Koryzna (Poljska), Oriol Jaumandreu (Španjolska). Delegat: Stefan Bottlik (Slovačka).

Jadran Carine: Kandić (9 obrana), Ukropina, Popadić 2, Kovačić 1, Vidović, Moskov, Baničević 1, Jannović 1 (1), Spaić, Ranđić 1, Petrovski, Pješivac 2, Popovac. Trener: Vladimir Gojković.

Primorje Erste banka: Vićan (11 obrana), Mudražija, Vrlić 1, Krapić, Buljubašić, Vukičević 1, Muslim, Petrović, Dedović 2, Echenique 2, Šetka 1, Bošković 4, Jelovina. Trener: Ivan Asić.

Riječani bolje otvaraju utakmicu te već u drugoj minuti dolaze u vodstvo nakon što izvana pogađa Dedović. Jadran preko Baničevića uzvraća za 1:1. Do kraja četvrtine Primorje dvaput ima vodstvo, nakon što su zabili Bošković i Vrlić, a za Jadran Pješivac. Na odmor se otišlo minimalnim vodstvom gostiju 3:2.

U nastavku Bošković je drugi put uspješan za plus dva (4:2). Popadić i Kovačević svojim golovima izjednačavaju na 4:4, a onda kreće riječkih pet minuta, u kojima gosti odlaze na plus tri (7:4), nakon što su golove postigli Vukičević, Šetka i Echenique. Do kraja trećeg perioda igre Jadran smanjuje na minus jedan nakon što su poentirali Janović iz peterca i drugi put Pješivac.

Posljednjih osam minuta u bazenu se pjenilo. Publika je vidjela čak sedam golova. Primorje odlazi na plus dva (9:7) golovima Echeniqea i Boškovića, ali Jadran preko Vidovića na tri minute prije kraja izjednačuje. U burnoj završnici gosti preko Dedovića i Mihe Boškovića, koji je postigao četiri zgoditka, dolaze do konačnih 11:9.

Sve pohvale idu i vrataru Franu Vićanu, koji je zabilježio 11 obrana. Isti suparnici na istome se mjestu sastaju već za dva dana, u petome kolu Triglav Regionalne vaterpolske lige.