Pobjeda Primorja za kraj sezone bez trofeja

18.05.2016.

20:39

Autor: Korado Vujnović

Vaterpolisti Primorja pobjedom su se oprostili od sezone bez trofeja. U ogledu posljednjeg kola skupine A Lige prvaka svladali su Jadran iz Herceg novog 13:7 (3:1; 3:1; 5:3; 2:2). Od završnog turnira u Budimpešti oprostili su se još ranije.

Utakmica bez rezultatskog značaja i natjecateljskog naboja. Lišeni pritiska bilo koje vrste, Primorjaši su rutinski odradili posljednji ovosezonski dvoboj i upisali očekivanu pobjedu. Jer razlika u kvaliteti, čak i uz ove sezone neuvjerljivu riječku momčad, bila je očita.

Nakon prve dvije četvrtine vodili su Riječani 6:2 te stvorili uvjerljivu i za goste nedostižnu prednost. U trećoj dionici raspucali su se strijelci, a otvorilo se i gostima, uspjeli su postići tri pogotka. Do još većeg ostvarenja došli su u završnih osam minuta, posljednja dionica završila je 2:2.

Najučinkovitiji pojedinac utakmice bio je Anđelo Šetka s pet postignutih pogodaka, slijedio ga je Ante Vukičević s pogotkom manje. Kod gostiju trostruki je strijelac bio Vladan Spajić.