19:14 / 02.11.2013.

Autor: Korado Vujnović/Tatjana Sandalj

Pobjeda Primorjaša s četiri gola razlike

Primorje Erste banka pobijedilo Jug CO u prvom ovosezonskom susretu, velikom derbiju, rezultatom 14:10. Podršku riječkim vaterpolistima u uzavreloj atmosferi bazena na Kantridi pružilo je 1200 gledatelja.

Pravi praznik vaterpola na bazenu na Kantridi. Sraz Primorja i Juga privukao je na tribine oko 1200 gledatelja, koji su uživali u vrhunskoj predstavi. Do poluvremena potpuno izjednačen dvoboj. Prvu su četvrtinu Primorjaši riješili u svoju korist 4:3, u drugoj po dva pogotka na svakoj strani. Dugo se u trećoj četvrtini igralo bez pogodaka da bi pred sam kraj Garcia i Denes Varga podigli prednost na tri pogotka razlike. Šutalo je u pogotkom u posljednjim sekundama vratio nadu Dubrovčanima.

Posljednja dionica u potpunosti je pripala Riječanima. Vrlo brzo odvojili su se na četiri pogotka prednosti i tu su razliku bez većih problema održavali do kraja susreta. Ključna je bila realizacija igrača više. Vaterpolisti Juga samo su četiri puta iskoristili brojčanu prednost u bazenu, od ukupno 14 prigoda. S druge strane, 10 pogodaka su iz 13 pokušaja s igračem više postigli Riječani.

Najefikasniji kod domaćina bili su Denes Varga, Sukno i Obradović s po tri postignuta gola. Po jednog su dodali Buljubašić, Garcia, Šetka Daniel Varga i Radu.

Primorje je nakon šest odigranih kola usamljeno na vrhu prvenstvene tablice s maksimalnim brojem bodova.