10:43 / 07.11.2019.

Autor: Vladimir Jurić

Pobjeda Škrljeva u Beču: svladali Dukes i zadržali šanse za četvrtfinale

Jutarnja šetnja središtem Beča umjesto treninga - jer nije bilo slobodnih termina u dvorani - godila je košarkašima Adria Oila koji su pobijedili Dukes 79:73 i tako zadržali velike šanse za plasman u četvrtfinale Alpe Adria Cupa.

Bio je to valcer na škrljevski način pored obale Dunava, u dvorani zvučnog naziva Happy Land, u predgrađu Beča Kolseneuburgu -  i druga pobjeda u nizu u grupi A.

Trener Damir Rajković započeo je utakmicu petorkom Cvitković, Barnjak, Batur, Riewer i Šekelja, i to se pokazalo dobrom kombinacijom. Adria Oil Škrljevo uspjelo je parirati domaćem sastavu praktički do zadnjih 50 sekundi prve četvrtine. Naime, u zadnju se minutu ušlo rezultatom 17:14 za Dukes, da bi s dvije greške Zeleni dozvolili domaćinu da na mini-odmor ode s plus osam (22:14). U prvih deset minuta kod Adria Oil Škrljeva je Jordan Riewer zabio dvije trice, a Ivan Batur četiri koša.

Nastavak je donio nešto bolju igru domaćeg sastava, čiji trener Werner Sallomon u dva navrata radi nultu izmjenu - što znači pet igrača van, a novih pet unutra. Dukes ima u dva navrata po 12 razlike (32:20 i 35:23), ali se na veliki odmor otišlo rezultatom 35:29 za domaćina. Da ekipa iz Klosteneuburga ne ode na veću razliku pobrinuli su se Riewer s 11 i kapetan Josip Barnjak sa sedam postignutih koševa.

Nastavak je donio domaćinsko suđenje, pa su u 25' sa četiri osobne bili Šekelja, Cvitković i kapetan Barnjak. Trener Rajković na parket šalje sve mlade, pa tako igraju Vucić, Benković, Kolić i iskusniji Pandurić i Riewer. Upravo Luka Pandurić u 28' pogađa tri bacanja nakon što je zaustavljen prekršajem pri pokušaju trice. Dvadesetak sekundi kasnije isti igrač zabija za dva te pogađa dodatno slobodno bacanje za prvo vodstvo Škrljeva - 50:49. Na mini-odmor otišlo se minimalnom prednošću domaćina 57:55, nakon što je Jordan Riewer zabio šestu tricu.

Zeleni u 32' imaju i plus tri (60:57) nakon što je Dragan Šekelja zabio oba bacanja, a dvije minute kasnije i plus šest (65:59). Razigrao se i mladi Luka Vucić, koji s osam koševa - od čega dvije trice -  dovodi Adria Oil Škrljevo u vodstvo 70:61. Zeleni u 37' imaju i plus deset (73:63), a s pet osobnih igru napušta Šekelja. Ulaskom u 38' Dukes se vraća u igru, nakon što je Predrag Miletić zabio četiri koša u nizu za minus pet (68:73). Pedeset sekundi prije kraja Vucić pogađa tricu za 76:70, a onda isto ponavlja dvadeset sekundi kasnije za konačnih 79:73. River je postigao 22 koša, Vucić 14, dok je najučinkovitiji kod domaćina bio Predrag Miletić sa 14.