Poraz košarkaša Adria Oil Škrljeva na gostovanju kod Splita

12.10.2019.

22:02

Autor: Vladimir Jurić

Utakmica 3. kola HT Premjer lige Split – Adria Oil Škrljevo, koja je odigrana na Gripama u Splitu pred više od 500 gledatelja u potpunosti je pripala Žutima, koji su pobijedili 97:78. Bio je to treći poraz Škrljeva u ovoj sezoni.

Split bolje otvara prvu četvrtinu jer već na početku odlazi na osjetniju prednost. U tom periodu igre prednjači Darko Bajo koji je za prvih deset minuta postigao osam koševa. Sa druge strane mu parira kapetan Adria Oil Škrljeva Josip Barnjak, koji je u prvoj četvrtini od 13 postignutih koševa gostiju, on sam zabio 12. Uz Baju, Rikić je zabio pet, a Marčinković i Kedžo po četiri koša. Iako su domaćini u 8' imali i plus dvanaest, na mini odmor otišlo se rezultatom 23:13 za Žute.

Početak druge četvrtine u znaku je stalnog vodstva domaćina od 13-15 razlike, da bi nakon trice Morrisa Jamela Split otišao na prednost 34:18 i plus šesnaest. Do isteka prvog poluvremena Split dolazi na najveću prednost, pa se na veliki odmor odlazi rezultatom 49:31 za domaćina. Kod Žutih se razigrao kapetan Mateo Kedžo koji je zabio 9 koševa.

Nastavak utakmice u znaku je nadigravanja Pavle Marinkovića kod Splita i Josipa Barnjaka kod Adria Oil Škrljeva, koji su bili nezaustavljivi. Split je održavao visoku prednost koja je bila iznosila i plus 23 koša razlike (68:45), da bi na isteku tridesete minute na semaforu stajalo 74:49 za Split. Kapetanu Zelenih sa deset postignutih koševa pridružio se Ante Gospić, dok su kod Splita po 15 koševa postigli Darko Bajo i već spomenuti Marčinković.

Posljednja četvrtina bila je odrađivanje posla za Split i čekanje kraja. Domaćin u 32' minuti ima plus 29 pri rezultatu 78:49, što je bila najveća prednost na utakmici, da bi na kraju na semaforu svijetlilo 97:78 za Split. Kod Adria Oil Škrljeva najučinovitiji bili su Barnjak sa 22 i Gospić sa 20 postignutih koševa, dok je kod Splita Bajo postigao 19.