20:45 / 04.03.2015.

Autor: Iz Dubrovnika Vladimir Jurić

Porazom od Juga Primorje izgubilo vodstvo u skupini

Vaterpolisti Juga pobijedili su Primorje u derbiju 6. kola Lige prvaka i ponovno preuzeli vodstvo u skupini B.

Jug Croatia osiguranje – Primorje Erste banka 9:6 (2:3, 2:0,3:1,2:2) Dubrovnik – Gradski bazen Juga. Utakmica 6. kola Lige prvaka. Gledatelja: 800. Suci: Nikolaos Stavrapulos (Grčka), Alessandro Severo (Italija). Delegat: Dejan Perišić (Srbija). Jug Croatia osiguranje:  Bijač (9 obrana), Macan, Bošković 3 (1), Janović 3, Younger 1, Ivanković, Marković, Bušlje, Visković, Dobud, Bicari 1, Obradović 1, Batina. Trener: Vjekoslav Kobeščak. Primorje Erste banka: Vićan (15 obrana), Burić, Radu 2, Krapić, Buljubašić, Sukno 2, Muslim 1, Petrović, Mudražija, Elez, Šetka, Garcia 1, Lazović. Trener: Ivan Asić. Igrač više: Jug CO 10/3, Primorje EB 13/2. Peterci: Jug CO 1/1, Primorje EB -. Tri isključenja: Bušlje (30'). Isključenje s pravom zamjene: Buljubašić  (30').

Domaćini u drugoj minuti dolaze u prednost nakon pogotka Boškovića. Dvije minute kasnije Vićan u kontri pronalazi Radua koji izjednačava na 1:1. Minutu kasnije Janović koristi igrača više za ponovnu prednost domaćina.

Do kraja prvih osam minuta Primorje preokreće rezultat, nakon što pogađaju Garcia (s igračem više) te Sukno izvana sa sedam metara.

Drugu četvrtinu dobili su domaćini 2:0, nakon što su Obradović u 12' i u 13' iskoristili igrača više. Na početku trećeg dijela igre Younger udarcem iz daljine dovodi domaćine u vodstvo 5:3.

Tri minute kasnije Janović drugi puta pogađa za 6:3, da bi u 24. minuti isti igrač odveo Jug na 7:3. Petar Muslim na isteku posljednje minute treće četvrtine prekida sušu u golovima Primorja, koja je trajala 17 minuta.

Posljednji dio igre završio je 2:2, a golove su postigli Bošković i Bušlje za Jug te Radu i Sukno za Primorje. Vratari su imali svoju večer - Bijać je sakupio 9, dok je Vićan došao do 15 obrana.