20:50 / 07.12.2013.

Autor: Vladimir Jurić

Primorjaši nadigrali Mornare

Utakmica 10. kola Triglav Jadranske vaterpolo lige između Primorja EB i Mornara Brodospasa na Bazenima Kantrida u Rijeci završila je pobjedom domaćina 14:7. Navijači su štrajkali!

Normal 0 21 false false false HR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Deset utakmica Triglav Jadranske lige i deset pobjeda za Primorje Erste banka. No, oni koji nisu bili na bazenu na Kantridi pomislili bi da je domaćin lako došao do pobjede. Nije bilo tako jer su mladi Mornarovci ipak pružili dostojan otpor.

Utakmica je počela u znaku domaćina. Sukno u 2 minuti i Denes Varga u 4 iz peterca dovode domaćine u vodstvo od 2:0. Gosti sa igračem više zgoditkom Bana smanjuju na 2:1, a do kraja četvrtine vidjeli smo još tri gola. Drugi Sukna, te Danijela Varge za Primorje, te Marinić Kragića za Mornar.

Drugu četvrtinu dobili su gosti koji su golovima Zovića i Marinić Kragića nakon 16 minuta igre smanjili na 5:4. U drugoj minuti treće četvrtine Mornar golom Lozine dolazi do jedinog izjednačenja. I tu su gosti stali. Slijedi serija Riječana od četiri gola u nizu, pa na odmor odlaze s rezultatom10:6. Do kraja utakmice postojala je samo jedna ekipa, a to je Primorje EB.

Utakmicu su obilježili najvjerniji navijači Primorja: nisu navijali, nego su na mjesta gdje obično sjede poljepili svoje fotografije i izvjesili natpis eror 404 user not faund - vaši navijači. Razlog je da igrači Primorja, nakon utakmice s Jugom u Kupu Europskih prvaka u srijedu nisu pozdravili navijače. Večerašnju utakmicu pratilo je tek tristotinjak gledatelja.

Primorje EB: Vićan (8 obrana), Radu 2, Peroš, Krapić, De. Varga 1, Sukno 2, Muslim 2, Petrović 2, Da. Varga 3, Obradović 1, Šetka, Garcia 1, Jelovina (1 obrana), Buljubašić 1. Trener: Ivan Asić.

Mornar Brodospas: Bujas (12 obrana), Čagalj, Marinić Kragić 2, Ćorušić, Ćalić, Lušić, Letica, Vrdoljak, Stipić, Burić 1, Lozina 1, Ban 1, Anić, Zović 2. Trener: Zdeslav Vrdoljak.

Peterci: Primorje EB 1/1, Mornar Brodospas 0/0.
Crveni karton: Stipić 22 minuta (Mornar Brodospas).
Realizacija igrača više: Primorje EB 11/4,  Mornar Brodospas 8/3.