Primorjaši obranili titulu

22.12.2013.

21:08

Autor: Vladimir Jurić

Vaterpolisti Primorja Erste banke obranili su titulu pobjednika Kupa Hrvatske pobjedivši Jug CO u Zagrebu u bazenu Mladosti na Savi rezultatom 13:11 pred 1200 gledatelja.

Finale Kupa Hrvatske počelo je vodstvom Primorja nakon gola Danijela Varge u četvrtoj minuti. Jug uzvraća zgoditkom Markovića u situaciji s igračem više. Obradović pogađa za vodstvo, da bi ponovno izjednačio Dobud također s igračem više. No, Radu pogađa za 3:2 nakon osam minuta igre.

U nastavku Primorje dolazi na plus tri i vodstva 7:4. Jug se ne predaje te na isteku treće četvrtine drugi put izjednačava na 8:8.Posljednja četvrtina u znaku je velike borbe obaju ekipa koja završava slavljem Primorja EB.

Paolo Obradović proglašen je najboljim igračem utakmice, pa je iz ruku Darija Trojana primio trofej Turbo. Predsjednik Hrvatskog vaterpolo saveza i Primorja EB Predrag Sloboda uručio je medalje i pehar pobjednicima. Pobjedu su proslavili uz bučno navijanje dvejstotinjak navijača koji su na utkamicu iz Rijeke stigli što organizirano u dva autobusa, što individualno.

Primorje EB - Jug CO 13:11 (3:2, 4:3, 3:4, 3:3)

Primorje EB: Vićan (4  obrane), Radu 2, Peroš, Krapić, De. Varga, Sukno, Muslim 1, Petrović, Da. Varga 3, Obradović 2, Šetka 2, Garcia 2, Jelovina, Buljubašić . Trener: Ivan Asić.

Jug CO: Bijač (11 obrana), Vranješ, Bošković, Janović 3, Šutalo 2, Benić 1, Marković 1, Bušlje, Visković 1, Dobud 3, Marelja, Macan, Nižić, Ivanković 1. Trener: Veselin Đuho.

Peterci: Primorje EB - Jug CO 1/1.
Realizacija igrača više: Primorje EB 17/9, Jug CO 15/9.
Suci: Štampalija (Šibenik) i Vlašić (Zagreb). Delegat: Jambrović (Zagreb).

Poslušajte što su poslije utakmice izjavili trener Ivan Asić te igrači Paolo Obradović, Sandro Sukno i Ivan Krapić: