18:45 / 25.04.2015.

Autor: Vladimir Jurić

Primorjaši prvi finalisti doigravanja za prvaka Hrvatske

Vaterpolisti Primorja Erste banke prvi su finalisti doigravanja za prvaka Hrvatske, nakon što su i u drugoj polufinalnoj utakmici odigranoj na malom bazenu na Poljudu, svladali Mornar Brodospas 8:7.

Mornar Brodospas – Primorje Erste banka 7:8 (2:2, 3:3, 1:2, 1:1) Split – Mali bazen Poljud. Druga polufinalna utakmica doigravanja za prvaka Hrvatske. Gledatelja: 100. Suci: Maro Savinović (Dubrovnik), Mateo Jović (Dubrovnik). Delegat: Ivo Miloš (Dubrovnik). Mornar Brodospas: Kačić (5 obrana), Čagalj, Marinić Kragić, Ćorušić, Čalić 1, Shiga, Zović, Lušić 1, Burić, Gluhaić 1, Marelja 1, Ban 3, Anić, Butić. Trener: Zdeslav Vrdoljak. Primorje Erste banka: Vićan (8 obrana), Burić 1, Radu 4, Krapić, Peroš, Vrlić, Muslim, Petrović, Radetić, Elez 1, Šetka 1, Garcia, Lazović, Buljubašić 1. Trener: Ivan Asić. Igrač više: Mornar BS 8/3, Primorje EB 5/3. Peterci: Mornar BS -, Primorje EB -.

Teže nego što je bilo očekivano gosti iz Rijeke došli su do druge pobjede nad Mornarom. Utakmicu su bolje otvorili domaćini, koji su nakon dvije minute igre već imali 2:0, nakon što je dva puta pogodio kapetan Marin Ban. Gosti u tom periodu nisu mogli postići gol. Radu i Burić pogađali su samo vratnicu, da bi prvi gol postigli tek u petoj minuti, strijelac Radu. Isti igrač na isteku osme minute izjednačio je na 2:2.

Na početku druge četvrtine Mornar ponovno ima dva razlike nakon što su za 4:2 pogodili, treći put Ban i Lušić. U 13 minuti na 4:3 smanjio je Burić, da bi na plus dva za Mornar minutu prije kraja četvrtine zabio Ćalić. Marko Elez je 37 sekundi prije kraja četvrtine smanjio razliku na 5:4, da bi dvije sekunde prije kraja drugih osam minuta Šetka postigao gol za 5:5 i drugo izjednačenje na utakmici.

Primorje je, u svom stilu, u trećoj četvrtini preokrenulo rezultat. Prvo Radu u drugoj minuti nastavka dovodi goste u prvo vodstvo, da bi četiri minute kasnije Gluhaić postigao gol za treće i posljednje izjednačenje. U 23 minuti Buljubašić ponovno dovodi Primorje u vodstvo 7:6, a to je rezultat kojim je završilo trećih osam minuta.

Posljednja četvrtina bila je siromašna golovima, gledatelji su vidjeli tek dva. Prvi je pao u pretposljednjoj minuti, kada Radu svojim četvrtim golom prvi puta povećava razliku na plus dva za Primorje, 8:6. Konačni rezultat 7:8 postavlja Marelja.

Kod Primorja najučinkovitiji je bio Cosmin Radu sa četiri gola, dok je vratar Frano Vićan zabilježio osam obrana. Kapetan Mornara Marin Ban postigao je tri gola.

Protivnik Primorju u finalu doigravanja bit će Jug Croatia osiguranje, a prva utakmica na rasporedu je u srijedu, 5. svibnja na bazenu Kantrida.