Primorjaši svladali Galatasaray u 9. kolu Lige prvaka

18.04.2015.

18:53

Autor: Vladimir Jurić

Vaterpolisti Primorja Erste banke pobijedili su turskog prvaka Galatasaray rezultatom 16:11 i tako ostali u igri za prvo mjesto skupine B Lige prvaka. O pobjedniku skupine odlučivat će se 2. svibnja na Kantridi protiv mađarskog Szolnoka.

Primorje Erste banka - Galatasaray 16:11 (2:2,6:1,3:1,5:7)

Rijeka – Bazen Kantrida. Utakmica 9. kola skupine B Lige prvaka. Gledatelja: 500. Suci: Raffaele Colombo (Italija), Konstantinos Kyranos (Grčka). Delegat: Niculae Firoin (Njemačka).

Primorje Erste banka: Vićan (6 obrana), Burić 4, Radu 3, Krapić 1, Buljubašić 1, Peroš, Muslim 2, Vrlić, Mudražija, Elez 2, Šetka 2 (2), Garcia 1, Lazović (3 obrane). Trener: Ivan Asić.

Galatasaray: Gezek, Simsek 1, Janović 3 (1), Destici, Kljajević 2, Gulenc, Nikić 1, Pasković 2, Vukičević, Korolija 1, Biyik, Aksentijević 1, Sčepanović (8 obrana). Trener: Žarko Petrović.

Igrač više: Primorje EB 10/7, Galatasaray 13/6.

Peterci: Primorje EB 3/2, Galatasaray 1/1.

Tri isključenja: Korolija (31').

Primorje je utakmicu odigralo bez dva standardna člana prve postave - Sandra Sukna i Antonia Petrovića koji su izostali zbog ozljeda. Domaćin dolazi u vodstvo u drugoj minuti kada igrača više koristi Burić. Dvije minute kasnije izjednačava Pasković na postavljenu obranu Primorja, da bi Garcia već u sljedećem napadu s osam metara pogodio za 2:1. Već u sljedećem napadu Primorje ima peterac, no Muslim je prestupio. Ipak, za neriješen rezultat nakon prve četvrtine pobrinuo se Simsek.

Gosti bolje otvaraju drugu četvrtinu. Već u prvom napadu suci sviraju peterac za Galatasaray koji realizira Janović za jedino vodstvo gostiju, 2:3. Tu su gosti stali jer u nastavku postoji samo domaćin koji postiže šest golova u nizu. Na 3:3 izjednačava Burić, da bi minutu kasnije isti igrač poentirao za 4:3. Do kraja četvrtine za Primorje još su pogađali Elez, Šetka iz peterca te dva puta Muslim za 8:3.

Treću četvrtinu ponovno dobivaju Riječani, za koje su pogodili Krapić, Elez i Buljubašić, da bi na isteku četvrtine za goste drugi put bio uspješan Vjekoslav Pasković. Posljednju četvrtinu dobivaju gosti, koji su postigli sedam golova. U pravoj golijadi obje ekipe postigle su ukupno 12 golova za konačnih 16:11. Kod Primorja, Burić je postigao četiri gola, a Radu tri. Kod gostiju najbolji je bio golman Ščepanović koji je zabilježio 11 obrana te Janović s tri postignuta gola.