23:08 / 20.11.2015.

Autor: Ivan Dorian Molnar

Primorje lako nadigralo Radnički uoči nedjeljnog gostovanja kod Vojvodine

Vaterpolisti Primorja bez većih poteškoća upisali su nove bodove u Regionalnoj ligi. U sklopu devetog kola Riječani su gostovali u Kragujevcu i „potopili“ ekipu Radničkog s 12:3. Nedjelja momčadi Ivana Asića donosi gostovanje u Novom Sadu kod Vojvodine.

Triglav regionalna liga vaterpolista - 9. kolo: RADNIČKI - PRIMORJE EB 3:12 (0:2, 0:3, 2:3, 1:4). Sportski centar Park Kragujevac. Gledatelja: 300. RADNIČKI: Martinić 2 (1), Toholj 1, Dobožanov, Ganić, Blažević, Joksimović, Alijagić, Lekić, Panajotović, Bosić, Manić, Tomašević, Đerković, Živadinović. PRIMORJE EB: Dedović 3, Echenique 3, Muslim 2, Burić 1, Mudražija 1, Vukičević 1, Bošković 1, Jelovina, Vrlić, Krapić, Petrović, Šetka, Čubranić, Buljubašić.

Bila je to sedma pobjeda Primorjaša, koji su već nakon prvog poluvremena imali prednost od 5:0. Domaćin je svoj prvi pogodak postigao tek u 18. minuti susreta, kada je iz peterca za 1:7 pogodio Martinić.

Za posljednjeplasirani Radnički dvaput je poentirao spomenuti igrač, a Troholj je dodao treći i posljednji gol domaćina. Kod Primorja najefikasniji su bili Echenique i Dedović s tri pogotka. U idućem kolu vaterpolisti Primorja od 19 sati u nedjelju gostuju u Novom Sadu kod Vojvodine.

Na ljestvici poslije devet kola i dalje vodi stopostotni dubrovački Jug (27 bodova), dok su 21 bod skupili Primorje i Jadran iz Herceg Novog.