20:24 / 03.10.2015.

Autor: Vladimir Jurić

Primorje na Kantridi lako svladalo Hannover 19:6

Vaterpolisti Primorja Erste banke visokom su pobjedom nad Hannoverom 19:6 u domaćem bazenu na Kantridi već sada, prije uzvrata u Njemačkoj, praktički osigurali nastup u Ligi prvaka, treću godinu za redom.

Primorje Erste banka - Waspo 1989 Hannover 19:6 (7:1, 3:1, 3:2, 6:2)

Rijeka - Bazen Kantrida. Prva utakmica III. kruga kvalifikacija za Ligu prvaka. Gledatelja: 500. Suci: Michalis Birakis (Grčka), Jume Teixido (Španjolska). Delegat: Jacques Racine (Švicarska).

Primorje Erste banka: Vićan (10 obrana), Burić 4, Radu 3, Krapić 2, Buljubašić, Vukičević 2, Muslim 3, Petrović, Dedović 1, Vrlić, Šetka 2, Bošković 2, Jelovina. Trener: Ivan Asić.

Waspo 1989 Hannover: Kong, Schlotterbeck. Bukovski, Ban, Balatoni, Radović 3 (1), Jokić 1, Tkać, Estrany, Toth, Bolovič 2 (1), Paunović, Sagi, Trener: Karsten Seehafer.

Igrač više: Primorje EB 15/10,Hannover 8/0.

Peterci: Primorje EB -, Hannover 3/2.

Tri isključenja: 31' - Balatoni (Ha)

Isključenje s pravom zamjene: 27' - Radović (Ha)

Riječani su od prve minute shvatili da im samo visoka pobjeda nad njemačkim doprvakom donosi miran uzvrat za četrnaest dana u Hannoveru. Nakon prve tri minute igre Primorje ima 3:0 nakon što su pogodili dvaput Burić i Šetka. Gosti uzvraćaju u četvrtoj minuti zgoditkom Radovića. Do kraja četvrtine za visoku prednost 7:1 pogađaju Muslim, Šetka, Bošković i Dedović. Zanimljivo je da su domaćini iskoristili sva tri igrača više.

I u nastavku Primorje zabija. Prvo Radu pogađa iz kontre u 10. minuti, da bi minutu kasnije Muslim pogodio drugi puto. Ante Vukičević u četrnaestoj minuti postiže svoj prvi zgoditak, deseti za Primorje, pa je razlika velikih plus devet, 10:1. Na isteku pretposljednje minute druge četvrtine, Aleksandar Radović postiže svoj drugi zgoditak za rezultat 10:2 na poluvremenu.

Na otvaranju treće četvrtine Radu je skrivio peterac. Radović je izveo kazneni udarac, koji mu je obranio Frano Vićan, zabilježivši svoju sedmu obranu. Već u sljedećem napadu Radu drugi put pogađa za plus devet, a onda se i Vukičević drugi put upisuje u strijelce za najveće vodstvo Primorja od plus deset (12:2).

Prema ustaljenom običaju da postižu gol po četvrtini, gosti preko Jokića smanjuju na minus devet, ali nakratko jer razliku diže Burić svojim trećim golom. U posljednjoj minuti treće četvrtine Radović pogađa iz drugog peterca za Hannover svoj treći gol.

Posljednju četvrtinu svojim trećim golom otvara Muslim, a onda mu se pridružuju Burić, četvrtim golom, te Krapić. Bolović s dva pogotka u nizu smanjuje prednost domaćina, od čega jedan pogađa iz trećeg peterca dosuđenog za goste. Do kraja četvrtine za Primorje pogađaju još po jednom Radu i Krapić za konačnih 19.6.